Naši reprezentanti na MČR v Pardubicích

V neděli 16.6 se uskutečnilo MČR ABL v Pardubicích. Turnaje se zúčastnilo 73 můžů a 24 žen. Mezi účastníky měla i naše herna Bowling Darts Rubín dvě želízka v ohni a to v ženách Markétu Gabrhelovou (vicemistryně regionu) a mezi muži Máru Škrabala. Oba naši zástupci se tak nemohli zúčastnit finálového večera jednotlivců Rubínové ligy u nás na herně.

Hned ráno se do dějiště vydali vlakem a přesně v 11:30h byli oba připraveni na svoji kvalifikační rundu. Předtím proběhl zápis a losování drah a seznámení s hernou a pravidly turnaje. Los drah určil, že nebudou blízko sebe a podpora byla tak jen na dálku a oba se museli připravit a koncertovat na šest kvalifikačních her sami. Pravidla byla jasně daná. Mezi muži si postup vybojuje 26 mužů a naopak žen postoupí pouze deset.

Hned při rozhozu a prvním hodu se naši zástupci museli seznámit s dráhou a rozběhem, který na začátku byl opravdu hodně dobře připraven a klouzal hodně. Mára přesně toto potřebuje ke své hře, ale i on málem skončil až v dráze při prvním hodu. Markét toto zase naopak moc nevyhovuje a musela hodně bojovat. Markét je ovšem bojovnice a po první hře, která nebyla úplně podle její představy, nakonec zabrala a finišem v posledních hrách si vyházela krásný průměr 172,8 a po druhé rundě byla na čtvrtém místě. Po odehrání poslední rundy se mohla připravovat na semifinále. Postoupila jako 10-tá nejlepší hráčka!! Krásná práce Markét a hlavně zato, jak si bojovala na dráze ti patří opravdu klobouček dolů. Mára měl na dráze samé hráče z druhého konce republiky a hned dostal přívlastek ,,hráč z Morgonu,, alias z Brna. Ovšem bylo to opravdu ze srandy a takové popichování. Možná to Máru nabudilo a nahecovalo. Jeho kvalifikační jízda bylo opravdu nádherná. První hra mu sedla a dodala sebevědomí a nához 181 mu dával naději na postup. Mára v dalších dvou hrách předvedl čisté hry bez jediné chyby a navíc hned dvakrát za sebou poslal dolů parohy 5 a 10. Na páru drah jasně dominoval a sám povzbuzoval své protihráče. Přesně takhle ho známe všichni. Jediná slabá chvilka v kvalifikaci přišla ve čtvrté hře, kde bohužel naházel jen 157 b. Pak ovšem přišla pátá a šestá hra, kde nepřišla opět jediná chyba a náhozy 211 a 194 b jsou toho důkazem. Takže i Mára mohl slavit postup do semifinále s průměrem 191 a velice krásným 12. místem celkově. To aby se vědělo jak se hraje v ,,Morgonu,, …. krásná práce a posíláme gratulaci. Dres naší herny se určitě musel ždímat, ale v podvědomí ostatních hráčů, už tento dres a logo zůstane.

Semifinále nezačalo dobře ani pro jednoho našeho hráče. Mára nepředvedl ani jednu dobrou hru a jeho účast tak skončila. Markéta první hru měla taky problém, ale druhou předvedla zase svoje parádní umění a nához 183 byl krásný. Ovšem nestačil na postup do dalšího kola a tak se naše reprezentantka připojila k Márovi na bar. Celkové umístění nakonec bylo 9. místo mezi ženami pro Markétu a Mára si vybojoval 25. příčku mezi muži. Oběma našim reprezentantům posíláme velkou gratulaci a poděkování za řádné reprezentování naší herny. Oba dva museli projít mistrovství měst a regionu a svou účast si tvrdě vybojovat. Doufáme, že příští rok budeme mít naše zástupce znovu na MČR v ABL.