Turnaj nejlepších jednotlivců uzavřel jarní sezónu

Neděle 16.6. patřila na Rubínu slavnostnímu zakončení ligových bojů. Konal se zde totiž turnaj nejlepších hráčů a hráček jarní sezóny 2019. Přestože nebyla přítomna kompletní špička (Markéta Gabrhelová a Marek Škrabal reprezentovali Rubín na MČR ABL v Pardubicích, další se již věnovali dovolenkovým radovánkám atd), i tak obsazení kvalitu nepostrádalo a byli jsme svědky bravurních výkonů.

Kvalifikace: O první skvělý zápis se postarala Míša Alexová, která výkonem 221 vytvořila průběžně nejvyšší nához turnaje (ten pak vyrovnal Kamil Škorvánek), současně to pro ni znamenalo první dvoustovku v životě, navíc s takovými super parametry! Gratulujeme! Kvalifikaci mužské části po vyrovnaných výkonech bez zaváhání vyhrál Vašek Salášek  před Radimem Kozumplíkem (nához 215) a Kamilem Škorvánkem, který nasypal dvoustovku hned dvakrát (221 a 202). V ženské části dominovala také po stabilních hrách Monika Kozumplíková, těsně o 7 kuželek stíhaná Mirkou Bárkovou . Jako třetí se mezi kvarteto nejlepších žen probila Dana Mrázková, na poslední chvíli do TOP4 proklouzla i Lucka Kelpenčevová. Postupový klíč byl neúprosný, pouze lepší polovina měla cestu do dalších bojů otevřenou a tak po čtyřech hrách musela balit kufry spousta kvalitních hráčů.

Semifinále: O tom, že jde skutečně do tuhého, přesvědčil všechny přítomné Mira Breburda. Toto „letadlo“ nastartovalo své tryskové motory a výkonem 237 si už v podstatě po první hře zajistilo postup do finále. Mira se navíc tímto výsledkem stal majitelem poháru pro hráče s nejvyšším náhozem! Posíláme velkou gratulaci, paráda! Vítězem semifinále se v mužské části stal Vašek Salášek s vyrovnanými ciframi 202 a 197 o pouhých 6 kuželek právě před Mirou, který po super výkonu už měl druhou hru jen jako pojistku a třetím Martinem Gabrhelem. Mezi ženami šlo o hodně, protože již v této fázi se dělily medaile. Tu bronzovou si nakonec odnesla Dana Mrázková, která o 7 bodů přenechala nepopulární „bramborovou“ medaili Monice Kozumplíkové. Do finálového boje o zlato tedy postoupily Lucka Kelpenčevová a Mirka Bárková.

cof

Finálové boje: Šestka mužů..  pouze tři postoupí do superfinále..  jedna hra.. každé zaváhání bude dvojnásob bolestivé. Nakonec se štěstí usmálo na trojlístek Andy Francis (182), Vašek Salášek (170) a Mira Breburda (168). Tihle borci otevřeli brány superfinále a své výsledky si nesli s sebou. Obrovským smolařem se stal Kamil Škorvánek. Tento vynikající a sympatický bowler dosáhl stejného výsledku jak Mira (168), v tomto případě pak rozhodoval vyšší nához v turnaji a ten měl lepší právě Mirek (237:221). Celkové čtvrté místo má tak pro Kamila hořkou příchuť. Nejlépe vlétl do superfinále Brebas, který 3X v řadě dal všem najevo, že si jde pro titul krále Rubínu. Ovšem jak se na něj nalepil triple, stejným způsobem chytil 3x za sebou i parohy a díky těmto smolným okolnostem nakonec zbyla na „Rubínovské letadlo“ „jen“ stříbrná medaile. A když Andy svoji hru pokazil, bral zlato těsně o 2 kuželky Vašek Salášek, kterému opět dva stejné výkony 170 přece jen stačily. Mezi ženami se v první hře rozvinulo drama, lépe si vedla Lucka, která si do druhé hry nesla náskok pouhých 5 bodů. Odveta už ale proběhla naprosto v režii Mirky Bárkové, která si náhozem 179 dokráčela pro zlatý pohár. Stříbro tedy zbylo na Lucku Kelpenčevovou, ta ale nemusí být smutná, protože hned ve své první sezóně dosáhla na další skvělý úspěch (ten první před pár týdny po fantastickém náhozu a vyrovnaném rekordu herny 265). Turnaj ukázal jednu věc. Přestože papíroví favorité Vašek s Mirkou své předpoklady potvrdili a svou pouť zakončili vítězstvím, byla to těžce vydřená prvenství a po titulu šahalo hned několik dalších borců. Jasným příkladem je Andy Francis, který se na turnaj kvalifikoval jen pár hodin před zahájením jako náhrada za odstoupivšího hráče. Andy, který tak vlastně vůbec neměl hrát, dosáhl na bronzový stupínek a to ještě po první hře v superfinále dokonce vedl a rodila se obrovská senzace. Na tomto příkladu je vidět, jak zajímavé turnaje mohou být, jak nelze dopředu dávat nálepku favoritům a překvapit může skutečně každý hráč. Turnaj nejlepších hráčů se nesl ve skvělé atmosféře, aby ne, když se zde sešli nejen nejlepší bowleři, ale také pohodoví a přátelští lidé. Už teď se těšíme na druhý ročník po podzimní sezóně. Velké díky všem za účast, atmosféru i celou sezónu jaro 2019. Speciální poděkování také Kamilu Škorvánkovi za poskytnutí fotodokumentace a Davidu Holubovi za podporu Rubínového bowlingu, který se doufám udrží na dlouhá léta.

Fotky naleznete ve fotogalerii