Na Rubínu řádil Terminátor

Pondělní večery jsou termínem nejen pro hráče Extraligy, ale v tyto dny se na drahách potkávají také zástupci druholigových týmů. Ti také svými náhozy provedli první zápis do statistických kolonek a že se opravdu na Rubínu tavily dráhy, můžete posoudit dále.

Tým Válečci hned na úvod nasadil Jokera ve snaze utéct od prvního kola všem týmům. O tom, zda se tato taktika vyplatila, si budeme muset počkat, protože podle výsledků se zatím jedná o nejvyrovnanější ligu ze všech. Hned tři týmy v pořadí Válečci, Přišli jsme jen na pivo a HLT Club získali shodně po 17 bodech, o průběžném pořadí v tabulce tak rozhoduje vyšší součet kuželek týmu (a v případě Válečků samozřejmě Joker). Na konci tabulky zatím skromně vyčkává Club No.5 s 9 body, ale čas těchto bowlerů určitě ještě přijde.

A nyní k tomu Terminátorovi. Co se to vlastně stalo? Ne, nebojte se, Rubín stojí, žádná krev netekla, i když adrenalin pumpoval tělem všem přítomným a to když se Radim Kozumplík v poslední hře převtělil do hráče zabijáka a na dráze zničil vše, co se mu do cesty postavilo. Kuželky padaly strachy raději už dopředu a Radim ve své závěrečné hře vykouzlil nejen úsměv na tváři svého týmu, ale především sobě, neboť jeho heroický výkon 247 je novým letošním TOP náhozem této ligy, aktuálním rekordem tohoto roku na dráze č.4 a navíc Radimovým novým osobákem. A to už předtím v průběhu večera tento borec s budoucností slavil po výkonu 214. Gratulujeme, nádherné galapředstavení!

Radim si tímto výkonem navíc pojistil post nejlepšího hráče večera a stal se i vítězem doplňkové motivační soutěže. Pochvalu však zaslouží i další. Michal Papaj se blýsknul náhozem 201, mezi ženami se stejného výkonu po zásluze dočkala také nejlepší žena večera Markéta Gabrhelová. Tato lvice dokázala svojí přesnou rukou v průběhu večera sundat hned troje parohy (splity). Fantastická práce Markét, gratulujeme! Mužům z týmu Přišli jsme jen na pivo se dařilo i v kategorii Nejužitečnější hráč, kde se vítězem stal Honza Kratochvíl a s bodovou porcí +6b. byl tak jediným hráčem, jenž za celý průběh večera nenašel přemožitele. Všem zmiňovaným gratulujeme a přejeme jim i všem ostatním mnoho dalších úspěchů.

A že včera hrála „až“ výkonnostně čtvrtá nejvyšší soutěž Rubínové ligy??? Podle nasazení sice ano, ale podle toho, co hráči v některých zápasech předváděli, by se mohli bez problémů měřit i se Superligovými borci. Luxusním a nervy drásajícím soubojem až do posledního hodu  se např. stal napínavý  duel mezi Jiřím „Grizzly“ Bobkem z Club No.5 a Martinem Gabrhelem z Válečků, který skončil nejtěsnějším rozdílem v poměru 193:192 pro zkušeného matadora Grizzlyho. Nádherná hra a další oslava bowlingu! A podobných soubojů, kdy vám stály chlupy po celém těle, naskakovala husí kůže nebo vás naopak polévalo horko, byla celá řada. Už teď se můžeme těšit na pokračování této velmi zajímavé a nesmírně vyrovnané ligy!