Extraliga má na úvod 2 týmy v čele

Poslední hrací skupina Bowlingové KANEC ligy nám odehrála svůj první hrací večer. Extraliga doznala docela hodně změn. Novými týmy jsou Pivaři, Slza která postoupila z 1. ligy a také BC Devils, který naopak sestoupil ze Superligy. Tuto skupinu dále doplňují HLT Club a Club No. 5.

Na čele tabulky máme hned dva týmy shodně s 12ti body. Díky vyššímu součtu kuželek je na prvním místě Club No. 5, o skóre druhý je HLT Club. Třetí příčka patří BC Devils. Tento tým do svých řad přijal novou hráčku z bývalého družstva Sparrowců a to Verču Dufkovou. Bramborová pozice ppatří prozatím novým Pivařům a na posledním místě je tým Slza, který v tento den doplnil ,,rubínovský pirát“ Jack Sparrow. Slza zahrála nejlepší průměr hracího večera (497,50), ovšem vyhrála jen jednou a krčí se na konci tabulky. Někdy i takové věci se stávají.

Nejlepším hráčem večera se stal Milan Šťastný s průměrem 184,67 pronásledovaný ďáblem z BC Devils, Kamilem Škorvánkem. Kamil zahrál průměr 182,75 a oba dva se zapíší do historických statistik. Pánové skvělá práce.

Milan si ještě připsal nejvyšší nához prvního dne a to 214 b. Radka Valíková na tento nához útočila s číslem 212 b a i tento nához ji pomohl k triumfu mezi ženami s průměrem 178,50. Hráči Extraligy ukázali hned na začátku své kvality a můžeme se těšit na velké souboje, jak v týmových statistikách, tak i v jednotlivcích.

Výhercem motivační soutěže se stal Marek Přibyl, který dokázal hned třikrát hodit strike, když byla červená kuželka na první pozici. Marek neměl úplně povedený večer, sám to přiznal a byl rád za tekutou cenu. I toto nám dokazuje, že soutěže s červenou kuželkou mají smysl. Uvidíme, co si za soutěž vymyslíme na druhé kolo, má někdo třeba nějaké návrhy???

První kolo Bowlingové KANEC ligy máme za sebou a můžeme se těšit na další hrací večery.

Hezký zbytek týdne.

,,Sparrow“ J