Borci z Bowling Darts Rubín pokračují na vítězné vlně

Třetím hracím dnem pokračovala v Tišnově devítková liga. Kvarteto týmu Bowling Darts Rubín do ní vlétlo jako kometa a náhozem 799 ukázalo všem soupeřům, že i v tento večer se bude hrát podle jejich not. A také se hrálo. Když se na závěr skládaly účty, mohli si hráči BDR připsat na konto 3 výhry se skóre 5:0, dvě s výsledkem 4:1 a bezpečně si pojistili první příčku tabulky. Pro postup do závěrečného finále je ale důležitý průměrný nához týmu, ale i v tomto ukazateli jsou s dosavadním výsledkem 679,07 zástupci naší herny zcela dominantní.  Nejvyšší měrou do týmové pokladnice přispěl Miroslav Breburda, který se stal nejen nejlepším hráčem celého večera (242,25), ale hned v úvodu zaznamenal svojí první „Perfect game“ v životě, když dokázal jako jediný naskládat za sebou v jedné hře všech 12 strike. Našemu „Rubínovskému letadlu“, jak zní přezdívka tohoto borce, tak posíláme velkou gratulaci a přejeme ještě spoustu podobných letů. Do TOP 7 hráčů hracího večera se vešla kompletní sestava BDR (3. Miloš Nemeškal, 5. Marek Škrabal a 7. Vašek Salášek) a naši zástupci jsou kompletně seřazeni také v čele celkového pořadí jednotlivců. Jen tak dál, kluci, je vidět, že to ve vašem týmu klape a to se projevuje i na dráze.

Nesmíme ovšem zapomenout ani na ostatní hráče, jejichž domovským „přístavem“ je právě herna na Rubínu. Těsně za Mirou Breburdou se jako druhý nejlepší hráč večera ukázal Miroslav Dufek (tým Unknown), který hrál nesmírně vyrovnaně bez výpadků, všechny jeho hry překonaly hranici 200 bodů a s průměrem 242,00 dýchal Mirkovi na záda. Velkou pochvalu musíme složit i Markétě Gabrhelové, která se na „devítce“ cítí jak ryba ve vodě, což dokázala i nedávným postupem do finále jednotlivců právě v Tišnově. V devítkové lize je největší oporou svého týmu Mazáků, který ve složení Markéta Gabrhelová, Martin Gabrhel, Roman Látal a Kuba Halavín drží druhou příčku nejen ve skupině A, ale i v celkovém pořadí všech lig dohromady. S průměrem 642,13 tak i tento tým míří jasným způsobem do finále. Markéta je zároveň nejlepší ženou ligy (220,10) a svou přesnou rukou přivádí soupeře k zoufalství. Gratulace všem jmenovaným.

Na závěr bychom rádi nechali ještě jednu pochvalu nebo lépe řečeno povzbuzení. Ukázku velkého hráčského srdce ukázal Matěj Bednařík z týmu Unknown. Matěj nastupoval k zápasům zdravotně indisponován  s vysokou horečkou, přesto celý večer dohrál, protože bez jeho účasti by byl tým Uknown odsouzen ke hře pouze ve dvou hráčích a tím pádem k vysokým porážkám. Možná i toto Matějovo velké srdce „nakoplo“ Miru Dufka k tak skvělým výkonům, jaké v Tišnově předváděl. Matěji, přejeme brzké uzdravení a těšíme se na tebe opět v plné síle, třeba už v sobotu na Rubínové devítce.

A jak celá liga dopadne? Rozhodne až poslední kolo (a následné finále), bylo by skvělé kdyby všichni naši zástupci udrželi formu i do tohoto dějství. O rozuzlení celé ligy ale opět až příště.