Červnový titul Rubínové devítky kořistí Vaška Saláška

Už páté pokračování oblíbeného turnaje v devítce hostila o víkendu Rubínová herna. Tentokrát se na dráhy postavilo pouze 15 hráčů, protože část z tradičních matadorů reprezentovala Rubín na regionálním mistrovství Moravy v Tišnově. Absenci kvalitních hráčů využila hned šestice bowlerů, která do hry nasadila své Jokery, což se nakonec ukázalo jako velmi prozíravé. Účast sice skromnější, i tak byla k vidění spousta kvalitních náhozů. Ten první si na své konto připsala slečna drobnější postavou, ale výkony naprosto nepřehlédnutelná, Verča Dufková, která všem svým soupeřům ukázala záda a ovládla základní část součtem 706, což je historicky 2.nejlepší výkon v této fázi. Paráda a nezbývá než smeknout! Nejvyšším náhozem kvalifikace se blýsknul Honza Kratochvíl, který sypal strike jak z kulometu, dosáhl na metu 278, a zajistil si postup do další části hned za Verčou.

Na hráče čekalo semifinále. To doslova rozstřílel Vašek Salášek po výkonech 256 a 268,což mu zajistilo finále na jeho oblíbené dráze č.1. Spolu s ním se do osmičky postupujících dostaly hned tři ženy, kromě Verči také Ivetka Dostálová a Mirka Růžičková.

I ve finálovém zápolení to vypadalo na Vaškovu krasojízdu, série 5X od úvodu slibovala hodně, ale v posledních dvou framech se do soukolí jeho formule dostal písek, který tam přisypaly hned dvoje parohy a Vaška (224) tak drtivým finišem předstihl o jedinou kuželku Laďa Dědič (225). Oba hráči si tak otevřeli bránu Superfinále. Jako třetí se do něj poměrně v klidu proházela Ivetka Dostálová (212), ovšem u posledního postupujícího to bylo drama až do posledního hodu. Po naprosto shodném výkonu 197 musel mezi Verunkou a Pepou Kozumplíkem rozhodnout lepší nához, který měla z kvaldy Verča a stala se tak čtvrtou do party nejlepších. Poprvé v historii Rubínových turnajů se do úplného závěru dostaly hned dvě zástupkyně něžného pohlaví. Superfinále začali oba muži nedohozy, ale pak Vašek 6X v řadě rozhodl o svém prvenství. Verča si naplánovala velký útok ze zadních pozic, famózním startem s trojicí strike začala soupeře stahovat, ovšem pak její kvapík přibrzdila trojnásobná  parohatá série a i když Verča jeden split potrestala, náskok soupeřů už byl přece jen příliš velký. Bronzovou příčku tak nakonec udržela Ivča Dostálová, která se zároveň stala nejlepší ženou včerejšího turnaje.  A co může superfinálovou trojici Laďa, Ivetka a Verča těšit ještě jako bonus navíc? Je to právě onen strategicky skvěle vsazený Joker, který je katapultoval na nejvyšší příčky i v celkovém pořadí. Všem vítězům posíláme gratulaci a těšíme se s vámi (a nejen s vámi) na další pokračování v červenci