Padla první historická ,,300“ Rubínová!!

Jako vždy se druhou sobotu v měsíci hrála Rubínová devítka. Zúčastnilo se všech 24 přihlášených hráčů a od 11 hodin se začalo hrát. Tentokrát chybělo pár velkých jmen, ale zase na druhou stranu se nám ukázali nové tváře. Jak to nakonec vše dopadlo??

Základní část nám vyhrál organizátor této soutěže Mára Škrabal, který se taky konečně ukázal na drahách a neflákal se jen za počítačem J a hned ukázal, že devítky mu opravdu sedí. Na druhém místě jen o pouhé dvě kuželky skončil Pepa Kozumplík. Jenže v jeho podání bylo opravdu na co dívat. Pepa poslední třetí kvalifikační hru nasadil tempo které všechny přihlížející diváky nemohlo nechat v klidu. První, druhý, třetí, čtvrtý strike v řadě, kuželky padají jako domeček z karet, ďábelská červená koule Pepy letí zleva, letí zprava. Nakonec na obrazovce svítí po 9 frajmu číslo 240 a Pepa jde na poslední 10 frajm. Bum prásk strike a strike a strike. Pepa udržel nervy kouli poslal naprosto přesně a kuželky jen klopí hlavičky a říkají si tohle byl blázen a zabiják. Pepa dokázal jako první v historii Rubínové devítky nasázet 12 striků v řadě připsat si 300 b do své kvalifikační kasičky a taky si zařídil 10 bonusových bodů do celkového pořadí za shozenou 300.

Do semifinále postupují jen dvě ženy, které svedou boj o nejlepší ženu. Třetí nejlepší žena byla Sabina Valder a musela si počkat než bude vyhlášení na své ceny. Posíláme gratulaci. Vítězem semifinále se nám stala Markéta Gabrhelová s krásným průměrem 243,5 opravdu krásná podívaná na tuto ,,Amazonku z 2.ligy Rubínové“ a vzhledem k tomu, že Veronika Dufková už ze semifinále nepostoupila, byla rozhodnuto o ženské části. Verča si odnesla druhé místo v ženách a celkové 11 místo na květnové devítce. Gratulujeme.

Ve finále máme Markétu, pak tu byl prosolený mořský vlk Mára Škrabal, létající démon Mira Breburda, Pepa Kozumplík a jeho 300 z místa, páty do party byl Hovnivál Robin Jeřábek, ostrostřelec Honza Kratochvíl a poslední do party byl Laďa Dědič.

První finálovou hru nám rozbil Laďa Dědič s náhozem 278 b!! Z dálky se na Laďu kouká nebezpečné duo Markéta a Mára s náhozem 244 b a poslední kdo se dostal do Superfinále byl Pepa Kozumplík s náhozem 229 b. Pátý místo a zároveň FREE START na červnovou devítku získal Jan Šnajder. Superfinále zahrál nejlépe Mára s náhozem 234 b, ale ani to nestačilo. Vítězem se stává o pouhou jednu kuželku Laďa Dědič právě před Márou a třetí Markétou. Poslední místo v Superfinále obsadil Pepa, ale zároveň byl Pepa 3 nejlepších muž. Všem oceněným velice gratulujeme byla radost koukat na krásné hry a velké finálové boje.