Na Rubínu padnul rekord herny!!

Tak jak je 8. květen pro celý svět svátkem míru a oslavou svobody, byl předsváteční prvoligový večer na Rubínu pro změnu oslavou vynikajícího bowlingu. Ve třetím zápasu došlo k překonání nejvyššího náhozu nejen celé ligy, ale i Rubínové herny! Tento historický moment má na svědomí Vašek Salášek, kterému se na dráze č.1 podařilo nahrát neskutečných 265 bodů!!! Přitom to nebylo dokonce ani čistou hrou, když Vaška po šesti „X“ v 7.kole na chvilku zastavil „cyklista“. Poté už ale opět následovala série čtyř křížů, kdy koule bez oddechu masakrovala kompletní sadu kuželek zprava i zleva. Odpočinula si až posledním hodem, když milosrdně ponechala stát jedinou kuželku jako němého svědka tohoto šíleného běsnění, aby o něm po nocích na ztichlé herně mohla vyprávět svým bílým kolegyním. Skvělý galakoncert bowlingového virtuosa! Možná si řeknete: “To byl ale krásný vrchol večera“, jenže.. osud tomu chtěl, že hned zápas poté se na stejnou dráhu postavil Kuba Halavín a začaly se dít věci ještě nevídanější. Když si před posledním kolem bral Kuba do rukou svůj kulatý dělobuch, svítila na tabuli cifra 228, spoluhráči i soupeři napětím ani nedýchali a kuželky vzadu na dráze se potily jak vrata od chlíva. Kuba měl navíc jako podporu dohoz, takže stačilo přihodit double s osmičkou a to už by patrně herna na Rubínu explodovala. Nakonec byl tento hráč od Spliterů k herně milosrdný, takže rekonstrukce nebude nutná a po jediném zaváhání se jeho famózní cesta zastavila na výsledku 245, což je 4.nejvyšší nához ligy za její historii. Fantazie, nezbývá opět než virtuálně potřepat pravicí a hluboce smeknout! Kuba se také tímto výkonem, kdy za sebou dokázal nasypat hned 7 „X“, stal vítězem motivační soutěže o nejvyšší počet striků v řadě. Gratulujeme k lahvince lahodného vínka, jistě přijde vhod!

Celkem za večer padlo hned 10 dvoustovek, o které se postarali 2x Vašek (265, 214), Kuba (245, 208), Tomáš Hladík (226, 200) a Roman Látal (221, 212). Po jednom dvoukile přidali Petr Švanda (207) a Honza Kratochvíl (200). Pánové, vám všem díky za předvedenou ukázku vašeho mistrovství!

cof_soft

To, jaká jednotlivá čísla za sebou zanechávali tito bowlingoví machři, se muselo logicky projevit i v celkovém průměru. Nejlepším hráčem večera se stal Spliter Kuba Halavín (194,00), který tak dosáhl na 6.nejlepší výsledek historie! Těsně za Kubou skončil Vašek (193,00), jež hranici 190 pokořil letos už počtvrté a prokazuje parádní dlouhodobou formu! Třetím do party na pomyslné bedně se stal aktuálně nejlepší hráč Rubínu Roman Látal, který s krásným průměrem 187,00 obsadil bronzový stupínek. Byli bychom ovšem špatní gentlemani, kdybychom tuto trojici bowlingových „mušketýrů“ ponechali o samotě bez krásné ženy. A tak si pochvalu na otevřené scéně zaslouží  „d ́Artagnanka“ Lucka Kelpenčevová.  Tato vynikající kuželkářka (mj. aktuální účastnice MČR b tomto sportu) se rozhodla zkusit své dovednosti i na bowlingu a přestože to bylo teprve její druhé vystoupení v lize, jsou výkony Lucky (průměr 162,67 a zejména hra bez výpadků) velkým příslibem do budoucna! Všem jmenovaným ještě jednou gratule vrtule strajkule, ať se vám daří i dál. V tabulce týmů se na prvním místě stále suverénněji vyhřívá tým Maxim Turbulenc, který si ziskem 20,5 b. ještě více upevnil své vedení. Na druhé místo díky nasazení Jokera poskočil tým Žabinských vlků, ovšem za nimi na svoji chvíli čekají Spliteři (16b.), kteří mají tohoto strašáka stále k dispozici. A ZTP? Sice stále poslední, ale večer se jim vcelku vydařil (12,5b.) a tak přemýšlí o tom, jak smazat svoji ztrátu na Vlky ze Žabin, kteří sice použili Jokera, ovšem násobili jen 11 bodů a tak jsou relativně stále na dostřel.