Turnaj Strikovaná – premiéra

V úterý 28.7.2020 se u nás na herně odehrál zcela nový turnaj dvojic s názvem „Strikovaná“


Hraje se ve dvojici na všech čtyřech drahách. Dvojice má časový limit 120 vteřin. Dvojice se snaží nasázet v daném časovém limitu co nejvíce striků, případně dohozů. Strike je hodnocen za tři body a dohoz za jeden bod. Dvojice v kvalifikaci odehrála čtyři hry. Semifinále se hrálo na dvě hry a finále také na dvě hry. Jak dopadl tento zcela nový formát turnaje??


Před začátkem turnaje pár hráčů odřeklo účast a tak nakonec musel hrát i ,,rubínovský pirát“.Kvalifikaci právě vyhrál Jack Sparrow a Verča Dufková s celkovým bodovým součtem 82 bodů.


Semifinále nám ovládla dvojice Mira Dufek a Pepa Kozumplík. Mira se ve svém náhozu doslova rozstřílel a dokázal hodit hned 8 křížů v časovém limitu. Dohromady byl součet 27 bodů, což je zatím rekord, který se bude opravdu těžko přehazovat. Mira a Pepa tak do finále postoupili z prvního místa. Druhé místo v semifinále získal Jack a Verča, třetí místo bral Roman Čulák s Liborem Hlubučkem a poslední dvojicí do finále byla Markéta Gabrhelová a ,,rubínovské letadlo“ Mira Breburda.


Ve finále nakonec čtvrté místo obsadila dvojice Roman Čulák a Libor Hlubuček. Bronz získala dvojice Mira Dufek a Pepa Kozumplík, ovšem nutno podotknout, že o pouhý jediný bod. Součet Pepy a Miry byl 36 bodů.
Na prvním místě byla shoda se součtem 37 bodů. Markéta s Mirou a Jack s Verčou tak museli odehrát jednu rozhozovou hru. Rozhoz vyhrála dvojice Jack a Verča a stávají se tak první dvojicí, která vyhrála tento nový turnaj.
Druhé místo teda obsadila dvojice Markéta Gabrhelová a Mira Breburda.


Velká gratulace vítězům, ale i ostatním za skvělou atmosféru a pohodu. Další turnaj se odehraje v srpnu, o termínu budete brzo informováni.

Tým Bowling Darts Rubín.