Maxim Turbulenc vyhrál malé finále Rubínové ligy!!!

Neděle 12.1.2020 patřila finále týmů. Od 13h nám vypuklo malé finále. V tomto finále byli týmy, které se ve svých ligách umístily na druhých místech a to konkrétně Figury jako zástupce Superligy, Maxim Turbulenc z Extraligy, Slza z 1. ligy a Zoombi ze 2. ligy. Velice zajímavé složení, protože třeba Maxim je držitelem titulu Velkého finále loňské sezóny a už v této chvíli bylo jasné, že na putovním poháru za Velké finále bude někdo jiný než Maxim turbulenc!! Figury v úplně novém složení doplnil navíc nový mistr Rubínu z finále jednotlivců – Jack Sparrow.

Hned v prvním zápase nám právě tým Figury předvedl obrovskou show. Na dráze číslo jedna hráči Figur ve složení Vraťa Mánek, Miloš Kreps a už zmíněný ,,rubínovský pirát“ Jack Sparrow předvedli totální likvidaci kuželek a naprostou devastaci soupeře. Vraťa, Miloš i Jack sázeli jeden křížek za druhým a mocně atakovali nejvyšší nához celé historie Rubínu. Nakonec se jejich součet zastavil na hodnotě 631 kuželek, což stačilo nakonec na třetí nejvyšší nához historie !! Pánové toto byl uragán a naprosto úžasný bowlingový zážitek.

V dalším zápase poráží Maxim 5:0 tým Slza a máme tak na čele právě tyto dva týmy. Ovšem hned další zápas Figury prohrávají a Maxim vítězí. Další dva zápasy Figury vyhrávají a právě jeden zápas poráží vedoucí tým Maxim Turbulenc. Tabulka je tak opravdu zamotaná a do posledního zápasu bude opravdu o co hrát.

Poslední zápase hrál tým Maxim Turbulenc proti Figurám. Zápas to byl z kategorie slabých, tak trochu to vypadalo, že hrál chromý s nemohoucím ( v nadsázce řečeno samozřejmě ), ale Maxim tento zápas dovedl do vítězství  a mohl se tak radovat z dalšího titulu. Maxim Turbulenc je totiž jediným týmem, který když hrál finále, ať už malé nebo velké, vždy dokázal dané finále vyhrát !! Smekáme klobouček. Na druhém místě se umístil tým Figury, který sice zahrál skvělou první hru, předvedl nám i nejvyšší nához malého finále (631 b), ale na titul to nestačilo. Na třetím a čtvrtém místě došlo k bodové shodě, rozhodoval tak vyšší průměr. Třetí místo obsadil tým Zoombi a čtvrtá příčka zůstala týmu Slza.

Nejvyšší nához a nejlepší průměr malého finále předvedl čerstvý mistr Rubínu ,,pirát“ Jack Sparrow. Potvrdil tak formu z poslední doby. Jack předvedl nejvyšší nához 225 b a jeho průměr byl 180,67 b. Ovšem cen za tyto kategorie se organizátor vzdal a předal dalším hráčům finále. Lahvinku bublinek tak získal za nejvyšší nához (215 b) Pavel Štěpán, který výborně zahrál na dráze číslo jedna a zda se nepletu, předvedl nám pět křížů v řadě. Pájo, posíláme velkou gratulaci, krásný výkon. Bublinky za nejvyšší průměr si odnesl jeho týmový kolega Honzík Weingart, který zahrál krásný průměr 169,33. Pánové z týmů Zoombi tak dokazují, že jim to spolu skvěle klape.

Nejlepší ženou se stala mistryně Rubínu Radka Valíková, která zahrálai nejvyšší nához v ženské části (180 b). Velká gratulace a poděkování všem účastníkům malého finále za celý ročník i toto vyvrcholení.

V nejbližší době bude na webu rozdělení, termíny hracích dnů. Dále se chystá nová roční série, která začíná v úterý 4.2.2020 – jedná se o náhodně losované dvojice, které se budou hrát devítkovým způsobem.

Váš Jack