Známe nového mistra a novou mistryni Rubínové ligy!!!!

Velké finále jednotlivců pro sezónu podzim 2019 máme úspěšně za sebou. Druhý ročník tohoto finále proběhl v neděli 5.1.2020 a sešlo se zde 16 nejlepších mužů a 8 nejlepších žen Rubínové ligy. Mistra obhajoval Vašek Salášek a mistryni, bohužel z důvodu zdravotních komplikací, nemohla obhajovat Mirka Bárková (přejeme brzké uzdravení a návrat na dráhy). Pojďme se postupně podívat na všechny části tohoto finále.

Kvalifikace: Kvalifikací nám doslova proletěl Miloš Nemeškal, který součtem 765 b (průměr 191,25) porazil všechny své protihráče a jasně ukázal své kvality a ambice. Miloš se blýskl hlavně v třetí hře, kde náhozem 233 b hodil všem ostatním rukavici minimálně v souboji o TOP nához finále. Parádní kvalifikace Miloši, obrovská gratulace! Druhým nejlepším mužem kvalifikace byl Miloš Kreps se součtem 750 b (průměr 187,5), čímž mocně atakoval Miloše. Prozatím bronzovým byl Honza Kratochvíl, který měl součet 745 b (průměr 186,25) a ztratil tak na druhého pouze 5 bodů. Velice vyrovnaná kvalifikace. Postup ze semifinále uhrál ještě Mira Breburda, Pepa Kozumplík, Mira Dufek, Radim Kozumplík a poslední, kdo postoupil, byl Jack Sparrow, který měl náskok na devátého v pořadí (první nepostupující muž) pouhou jednu kuželku!!! Velké štěstí ,,piráta“. Bohužel hned z kvalifikace nám vypadl Vašek Salášek, který tak titul z minulého ročníku neobhájí. Vašek ovšem zaslouží uznání za celý ročník, kdy podával rekordní výkony a přepsal mnoho historických zápisů.

Mezi ženami kvalifikaci ovládla Lucka Kelpenčevová, která jako jediná měla součet přes hranici 700b a to 705 přesně (průměr 176,25). Druhou v pořadí byla Verča Dufková se součtem 689 b (průměr 172,25). Verča si tak zajistila postup do semifinále. Třetí nejlepší hráčkou byla Radka Valíková a čtvrtá Míša Alexová. Tato čtveřice amazonek si to tedy mohla rozdat o novou mistryni Rubínu v ženské části. Velice natěšená Monča Kozumplíková, která si v nejbližších dnech bude muset dát ze zdravotních důvodů od bowlingu pauzu, nám bohužel vypadla a do semifinále se nedostala. Do semifinále se neprobojovala ani nejlepší hráčka uplynulé sezóny Markéta Gabrhelová, které se kvalifikace moc nevydařila. Nakonec musela z turnaje před koncem posledního náhozu ze zdravotních důvodů odstoupit. Samozřejmě i Markétě přejeme brzké uzdravení. Takže kvalifikace je minulostí a můžeme se podívat na semifinále.

Semifinále: Hrálo se na součet dvou her. Tady nám úřaduje silné duo bowlingových matadorů. Vítězem semifinálové části je ,,rubínovské letadlo“ Mira Breburda, který zažehnul motory k součtu 374 b (průměr 187) a přesně o jednu kuželku, tedy nejmenší možný rozdíl,  porazil svého kolegu Miloše Nemeškala. Pánové, krásná práce, byla radost koukat. Třetí místo obsadil ,,pirát Jack“, se součtem 355 b. Do finále nám ještě postupuje čtvrtý Pepa Kozumplík, pátý Radim Kozumplík a šestý Honza Kratochvíl. Tato šestice borců bude hrát finále na jednu hru, kdy tři nejlepší hráči postoupí do Superfinále a tři hráči ukončí svou účast.

Teď se podíváme na ženské semifinále.

Ženy mezi sebou vedly opravdu tuhý boj. První hru vyhrála Lucka Kelpenčevová, druhá ovšem byla Radka Valíková a třetí pouze o pět kuželek za Radkou byla Verča Dufková. Větší ztrátu už měla Míša Alexová bohužel. Ovšem vše je hratelné samozřejmě. Druhou hrou si Radka Valíková zajistila finále. Její hra 184 byla tím nejlepším náhozem semifinále. Druhou postupující se stala Lucka Kelpenčevová. Bronzová příčka připadla Verči Dufkové, která se sice nedostala až do finále, ale krásné třetí místo snad trošku bude náplastí. Nepopulární bramborová medaile tak připadla Míši Alexové, která se ovšem prala a předvedla druhý nejlepší ženský nához a to krásných 195 b. Můžeme se tak podívat na finále.

Finále: Tentokrát se prvně podíváme na ženy. Radka a Lucka hrály finále na součet dvou her na dráze číslo jedna. První hrou nám Radka předvedla nejvyšší nához ženské části a to krásných 216 b. Lucka ovšem bojovala a nához 183 b jí pořád dával šanci do druhé hry.

Ovšem Radka v druhé hře předvedla skvělou hru 189 b a s celkovým součtem ve finále 405 b (průměr 202,5 b) se stala novou mistryní Rubínu. Posíláme opravdu velkou gratulaci za parádní finále a celý turnaj. Lucka Kelpenčevová tak obhájila titul vícemistryně z minulého ročníku. Parádní výkon a taktéž moc gratulujeme!!!

Mezi muži nám finále začalo hodně zostra. Na dráze číslo čtyři nám,,rubínovský pirát“ Jack Sparrow předvedl čistou hru, kterou proložil triplem a to hned dvojnásobným a jeho číslo se tak zastavilo na hodnotě 233 b, což byl zároveň vyrovnaný nejvyšší nához turnaje Miloše. Dráha číslo čtyři je prostě Jacka, který tam drží svůj rekord a vyhrál tam finále devítky v rekordním součtu. Kuželky na této dráze budou potřeba vyměnit, koule je doslova ničila každým hodem, který ruka Jacka vypustila. Po první hře a jistoty Superfinále má tak ,,pirát“ náskok na druhého Pepu Kozumplíka, neskutečných 43 b. Třetí, kdo se dostal do Superfinále, byl Miloš Nemeškal, který náhozem 182 b překonal o pět kuželek Honzu Kratochvíla, který tak obsadil bramborovou příčku. Páté místo obsadil Radim Kozumplík a šesté místo Mira Breburda. A je tu poslední zbývající kousek finálového puzzle – Superfinále.

Superfinále: Náhozem 179 b si ,,pirát Jack“ pohlídal titul. Sparrow nám předvedl s celkovým součtem ve finále 412 b (průměr 206 b) historicky nejlepší finále. Vzhledem k tomu, že to bylo jeho poslední finále, hodil rukavici všem ostatním účastníkům pro další sezóny. Novým mistrem Rubínu se tak stal Jack Sparrow!!! Posíláme velkou gratulaci a ať to padá na kuželkách!!

Druhé místo nakonec obsadil Miloš Nemeškal, který dokázal po třetí za celý turnaj přehodit hranici dvoustovky (v této statistice byl Miloš nejlepší). Miloš, s náhozem 203 b, o tři kuželky předběhl Pepu Kozumplíka, který tak obsadil bronzovou příčku.

Posledním oceněním turnaje byl nejvyšší nához. Tady byla naprostá shoda. Nához 233 b nám předvedl Miloš Nemeškal (kvalifikace) a nový mistr Rubínu Jack Sparrow (finále). Rozhodnout mohl jak druhý nejvyšší nához, tak i vyšší nejnižší nához. Obě tyto možnosti vyhrál Miloš Nemeškal. Miloš si tak odnesl ještě ceny za nejvyšší nához turnaje. Posíláme všem oceněným velkou gratulaci a poděkování za skvělý turnaj a atmosféru. Na závěr už jen připomenu finále týmů. Malé finále je naplánované na neděli 12.1.2020 od 13h a velké finále od 17h.