Extraligové drama zvládl lépe tým Hovniváli a slaví tak titul!!

Poslední liga na Rubínu má dohráno a známe tak poslední výsledky tohoto ročníku. Do finálového dne nám hned dva týmy vstupují se stejným počtem a jsou to týmy Hovniváli a Maxim Turbulenc. Celkem v klidných vodách se nacházel třetí HLT Club. Poslední dva týmy můžou bojovat o sestup. Hned na úvod se týmy dozvídají možná dobrou novinku a to, že baráže letos nebudou. Některé týmy končí a naopak nové týmy přicházejí. Ale půjdeme se podívat, jak poslední kolo dopadlo…

Hned na úvod tým Hovniváli bere výhru a Maxim těsně prohrál a na čele tak mají Hovniváli dva a půl bodu náskok. Druhé zápasy vyhrávají oba týmy shodně  a rozhodne tak opravdu vzájemný zápas. Nervy drásající koncovka celé sezóny může začít. Dráha číslo tři patří Hovniválům a dráha číslo čtyři patří Maxikům. Ivetka Dostálová, která nastoupila tento den poprvé si na řádku číslo jedna poradila s Renčou Puldovou, gratulace za pevné nervy a bod pro družstvo, Ivetko. Na řádku číslo dva nám bojují dva ostrostřelci Vašek Salášek a Roman Látal. Vašek si pomáhá doublem, ale bohužel se do cesty staví i parohy. Roman hraje bohužel bez striku a dokonce vyrobil jednu chybu, ale jinak dohazuje naprosto přesně. Do posledního framu jde Vašek s křížem a Roman má pouze dohoz a ještě ztrácí 11 kuželek na Vaška. Jenže v posledním desátém framu se zase objevují u Vaška parohy a to znamená velkou šanci pro Romana, kterému stačí dohodit v posledním kole. Ovšem co čert nechtěl, aby scénář byl dokonalý, tak i Romana zastavují parohy v posledním framu a Vašek získává druhý bod. Posledním řádek patří kapitánovi Hovniválů, Robinu Jeřábkovi a za Maxíky hraje nesmrtelná lvice Monika Kozumplíková. Monča získává důležitý bod a ještě urvala dva body za výhru svého týmu, takže Maxim stáhl jeden bod z náskoku Hovniválů. Rozhodne poslední zápas. V posledním zápase oba týmy vyhrávají a rozhodl náskok Hovniválů. Takže mistrem Extraligy se stávají Hovniváli o pouhý jeden a půl bodíku před druhým Maxim Turbulenc. Třetí příčku udržel v poklidu HLT Club, čtvrté místo obsadil Club. No 5 a poslední místo patří Spliterům, kteří bohužel končí své působení v Rubínové lize. Děkujeme za účast a přejeme hodně úspěchů a třeba časem zase v lize.

V jednotlivých statistikách tohoto dne byl celkem klid a nedělo se nic velkého, jak jsme za celou sezónu u této ligy zvyklý. Dvoustovek se tento den moc nevidělo. Jediné dvoustovky mají na svědomí dva borci a to Milan Šťastný, který nám předvedl nához 213 b. Druhou dvoustovku přidal Kuba Halavín a to krásných 232 b. Kuba tak hodil nejvyšší nához posledního kola a rozloučil se opravdu stylově. Bude velká škoda, že zrovna tento hráč opustí dráhy Rubínu, nicméně musíme respektovat rozhodnutí a popřát vše nejlepší.

Nejlepším hráčem večera se ovšem stal Vašek Salášek. Vašek celou sezónu táhl tým za vítězstvím a předváděl úžasné výkony, které berou dech. Odehrál velkou porci utkání i jako host a vždy držel vysoký standart. Zaslouží si velké uznání za tento ročník a přejeme do dalšího ročníku stejnou nebo ještě lepší formu. Nejvyšší nához mezi družstvy si poslední hrací den připsal HLT Club, který s náhozem 558 b  ukázal, že patří do Extraligy. Gratulace. A jak to dopadlo v celkových statistikách?? …

Týmy už jsou odtajněné a teď se podíváme na jednotlivé hráče a hráčky. Nejlepším mužem a zároveň nejlepší hráčem celé Extraligy se stal Vašek Salášek! Tento pohodový ostřílený král dokázal uhrát průměr 188,12 a získat pro svůj tým 20 b. Celou sezónu si drží stabilní výkony a dokonce je držitelem nejlepšího průměru za hrací večer. Vašek dokázal hned dvakrát udržet průměr nad hranicí dvoustovky a opravdu tím dokázal, že vlastně není člověk, ale nějaký cizí návštěvník z jiné planety, který sem přišel ukázat, jak se tento sport hraje. Velice děkujeme za toho představení a posíláme velkou gratulaci.

Nejlepší ženou se stala Radka Valíková s průměrem 166,92. V této kategorii bylo opravdu o co hrát a konečné výsledky jsou opravdu velice těsné. Na druhé příčce totiž skončila Monča Kozumplíková, která měla průměr 166,46, takže nám rozhodlo pár kuželek. Monča byla zároveň nejužitečnější hráčka celé Extraligy se ziskem 22 bodů. Posíláme velkou gratulaci těmto super babám, za parádní výkony a budeme se těšit na další sezónu. Poslední statistika byl nejlepší nához družstva. Tento primát drží mistr Extraligy Hovniválové a jejich nához 615 b. Jen to potvrzuje, že titul je ve správných rukou. Poslední ocenění získal právě kapitán Hovniválů. Robin Jeřábek je držitel nejvyšší náhozu celé Extraligy. Robin dokázal hodit nához 256 b, což je zároveň osobní maximum tohoto borce a sakra velké maximum!! Posílám velkou gratulaci za tento gigantický nához.

Takže podzim 2019 máme úspěšně za sebou, čeká nás vánoční pauza, pak přijdou finále jednotlivců a týmů a pak už můžeme čekat na novou sezónu. Ovšem budu samozřejmě dopředu informovat. Rozdělení týmu bude brzo na webu i s termíny.

Všem přeji krásné prožití vánočních svátků a do nového roku jen to nejlepší.

Mějte se krásně, Jack