Válečci vítězí v Superlize!!!

V pondělí 18.11.2019 se odehrálo poslední kolo v Superlize. Poprvé v této sezóně se nám na herně sešlo všech pět týmů. Na programu toho bylo docela dost, zaútočí Figury na první místo Válečků? Kdo nám spadne do Extraligy a kdo bude hrát baráž? Všechny tajenky nám postupně rozluští čtyři zápasy, kdy se každý utkal s každým ….. a jak to dopadlo??

Hned první zápas má vedoucí tým Válečci pauzu a Figury vítězí v poměru 4:1 nad Holubníkem, Sparrowci si upevňují třetí pozici, když poráží BC Devils. Druhý zápas dokonce Figury poráží Válečky 5:0 a schyluje se k dramatu. Před dalším zápasem je rozdíl mezi týmy Válečci a Figury pouze čtyři body. Válečci ovšem nasazují své obvyklé tempo a Figury prohrávají se Sparrowci. Do posledního zápasu tak bylo rozhodnuto a Válečci mohou slavit titul a postup do velkého finále. Na druhém místě jsou tedy Figury, které si zahrají malé finále. Bronz získal tým Sparrowci, který byl dvojnásobným vítězem Superligy a poprvé tak posádka ,,Černé Perly“ nebyla na úplném vrcholu. Do baráže putuje tým Holubník a do extraligy padají kluci z BC Devils.

V posledním hracím dni kraloval Pepa Kozumplík, který se stal nejlepším jednotlivcem s krásným průměrem 192 b a dokonce Pepa odcházel jako jediný neporažený, když získal pro svůj tým všechny čtyři body. Pepa se blýskl krásnou hrou 205 b a patří mu velká gratulace za parádní výkon. Druhý borec, kterému poslední hrací večer sedl, byl Miloš Nemeškal. S krásným průměrem 190 b a hlavně s nejvyšším náhozem (247 b) hracího dne nám ukázal své kvality. Miloš dokonce ještě přidal nához 220 b, pěkné představení tohoto bowlingového matadora.

Dvoustovku nám ještě přidal Zbyněk Fiala (209 b), jeho týmový kolega Kamil Škorvánek (206 b) a jako poslední, hostující hráč za Figury Milan Bažant, který nám předvedl rovných 200 b. Pánové děkujeme za krásné hry a gratulujeme.

V týmové soutěži nám nejvyšší nához předvádí Válečci a to krásných 621 b. Tento tým opravdu celou sezónu předvádí skvělé výkony a zcela po zásluze slaví titul. Jejich týmový průměr v tomto dni byl 524 b a skoro každý hrací večer se Válečci zapisují do historických tabulek. Není co dodat, jen se poklonit a pogratulovat ještě jednou.

V celkových statistikách Superligy nám proto Válečci berou snad úplně vše co mohou a na ostatní zbylo pár drobků J Půjdeme postupně.

Nejlepším mužem Superligy se stal Miloš Nemeškal (Válečci) s celkovým průměrem 190,89. Nejvyšší nához Superligy nám sice předvedl Vašek Salášek a to hned rekord celé herny (268 b), ale vzhledem k tomu, že hostoval, tak se do výsledků tento nához nepočítá. Proto nejvyšší nához Superligy získal opět Miloš Nemeškal a jeho hodnota byla 247 b. Miloš tuto sezónu jasně dominoval a právem je na čele jednotlivců celé Rubínové ligy, ovšem Vašek má svůj poslední hrací večer ve své lize ještě před sebou. Bude velice zajímavě sledovat i jeho. Každopádně musíme velice gratulovat, protože co Miloš tento ročník předvedl, bylo opravdu famózní.

Nejlepší ženou se stala Markéta Gabrhelová (Válečci), která byla dokonce druhým nejlepším jednotlivcem celkově a to opravdu s krásným průměrem 184,11. Markéta je taky absolutně nejlepší žena celé Rubínové ligy, sakra povedená sezóna této blonďaté lvice.

Dostáváme se do kategorie nejužitečnější hráč ligy a máme tu hned dva, kteří získali stejný počet výher …… a oba jsou z týmu Válečci. Miloš Nemeškal a Markéta Gabrhelová získali za celou sezónu pro svůj tým 20 b a i to je ukazatel dominance tohoto týmu.

Jediná statistika Válečkům utekla a to o pouhý jeden jediný bod. Nejvyšší týmový nához Superligy má totiž hodnotu 622 b. Je to zároveň nejvyšší nához celé Rubínové ligy. Hned dva týmy se dělí o tento primát. Jsou to borci z BC Devils a Holubník. V hodnocení Superligy je vyhlášen tým Holubník, který tento nához dokázal hodit ve své základní sestavě a to jmenovitě Miroslav Dufek, Pepa Kozumplík a Martin Dvořák. Pánové velká gratulace.

Superliga je u konce, zbývá nám odehrát 2.liga, 1.liga a Extraliga. Pak budeme znát všechny postupující, sestupující, účastníky baráže a finálového dne. Máme toho před sebou ještě hodně a po odehrání baráží se bude dělat uspořádání lig a rozpis na novou sezónu. Všem bych chtěl popřát klidné prožití vánočních svátků, co možná nejlepší vstup do nového roku a hlavně to zdravíčko.