Sparrowci obhájili titul Superligy, … obhájí i finále??

Svůj poslední hrací večer má za sebou nejvyšší Rubínová liga. Před začátkem hracího večera bylo rozhodnuto o titulu i druhém místě. Velký boj se však čekal o bronzovou příčku mezi týmy Diablo a Slza, kde byl rozdíl pouhého jednoho bodu. Loď Jacka Sparrowa byla potopena tento hrací večer hned třikrát, což byla skoro polovina proher za celou sezónu. Jediný, kdo posádku Černé perly držel nad vodou, byl Vašek Salášek. Vašek, který celou dobu předvádí skvělé výkony, láme rekordy a odehrál dvakrát větší porci her než většina hráčů z celé ligy, si nechal na závěr opravdovou bombu. Zkusíme si shrnout to nejpodstatnější.

Na začátku hracího večera byla podruhé vyhlášena soutěž o součet her nad 200 b. Nebude velké tajemství, že soutěž vyhrál právě Vašek. Tento hráč z jiné planety má dvě fialové koule, které jsou pro kuželky jistou smrtí. Vašek hodil postupně 202, 247 a 208 b, což je historicky druhý nejlepší součet her nad 200 b. Ovšem jakým způsobem k takovým číslům došel, to je ještě větší nádhera. Vašek měl samozřejmě nespočítaně striků ……. opravdu hodně, jeho koule mlátila kuželky hlava nehlava, ale taky se mu postavily parohy. Dvakrát za večer dokázal shodit 5-7 a když ho ani to nezastavilo, dráhy na Vaška připravily další těžké dohozy a to v podobě tzv. ,,cyklisty,, a to Vašek odložil své koule, vzal z regálu těžší kalibr a opět neomylně dohodil. Jeho průměr se zastavil na čísle 198,33 a to je historicky třetí nejlépe zahraný průměr za hrací večer. Neskutečný výkon tohoto démona.

Celkem za večer padlo deset dvoustovek. K Vaškovi se dvakrát přidal Roman Kunz (Slza) a to s náhozy 204 a 200. Rubínovské letadlo Mira Breburda si připsal 204 a 203, druhý nejvyšší nához hracího večera hodil Mira Dufek (216), třetí nejvyšší nához Mára Škrabal (211) a rovných 200 si připsal Martin Dvořák. Pánové skvělé představení a gratulace.

Vítězem Superligy jsou Sparrowci, kteří tak slaví obhajobu titulu a můžou obhájit i titul ve finále. Holubník slaví postup do malého finále a druhé místo. Jsme u bronzové příčky, tam byl boj po celý večer a nakonec o trochu šťastnější byl tým Diablo. Poslední místo obsadila Slza. Diablo se bohužel rozhodlo nepokračovat a tak přejeme, ať se všem daří a nadále zažívají krásu bowlingu.

Máme zde kategorii jednotlivců. Vzhledem k tomu, že Vašek Salášek pouze hostoval, protože svůj mateřský tým má v Divizi (mimochodem Hovniváli slaví titul v Divizi), do statistik se nepočítal. Pak zde máme druhého bowlingového krále a to je Pepa Kozumplík. Pepa naprosto ovládl statistiky jednotlivců. Pepa se stal nejlepším hráčem ( průměr 177,17), připsal si nejvyšší nához Superligy (233b) a svým soupeřům sebral nejvíce bodů a to přesně 32 b jakožto nejužitečnější hráč naší nejvyšší soutěže. Pepa si připsal triple v tomto ročníku a patří mu obrovská gratulace. Nejlepší ženou ligy se stala Verča Dufková s krásným průměrem 159,24 a odnesla si zaslouženě pohár. Všem (dvěma) oceněným posíláme obrovskou gratulaci a ať to padá i nadále. Na programu máme posledního dva hrací večery ( 2.liga a 1.liga) a pak dva finálové večery. Týmům moc děkuji za účast, pohodu, krásné výkony a pohodovou atmosféru.