„Letadlo“ Miroslav Breburda vítězem 3.turnaje v „Devítce“

V sobotu 13.4. se konalo 3.kolo série devítkových turnajů. Startovní listina byla opět naplněna na maximum 24 hráčů, z nichž jeden se nakonec zúčastnit nemohl, proto si Re- enter ve druhé rundě zahrála bowlerka z první části Mirka Růžičková. Nejlepším borcem této části se stal Kuba Halavín, který atakoval hranici 700 a s výsledkem 698 (2.nejlepší nához v historii dosavadních kvalifikací) před sebe nikoho nepustil. Gratulujeme.

Do postupující dvanáctky se tentokrát dostala pouze jediná žena Verča Dufková, která tak předčasně již po kvalifikaci získala titul nejlepší ženy turnaje. Na druhém místě skončila Ivetka Dostálová, jíž onen postupový tucet utekl pouze o 3 bodíky v souboji na dálku se Svaťou Nemeškalem, třetí nejlepší zástupkyní něžného pohlaví se stala Sabina Valder. Našim krásnějším polovičkám gratulujeme a těšíme se na vaši účast i příště.

Verunka se statečně bila i dál a dokázala postoupit i mezi TOP 8. Palmou vítězství v semifinále se mohl kochat Radim Kozumplík s celkovým součtem 471. Ve finálové části se přes něj ovšem přehnala hned čtveřice soupeřů a Radim tak skončil na 5.nepostupovém místě, ovšem zároveň získal free vstup na další květnové kolo. Gratulace! A bylo před námi superfinále s kvartetem nejlepších. Do něj vlétl neskutečným způsobem jako aeroplán Mira Breburda, který náhozem 268 nechal daleko za sebou kompletní trio pronásledovatelů.  Na poslední chvíli se mezi čtyřku nejlepších probil Vašek Salášek, který v závěrečném dějství nastoupil stíhací jízdu a skvělou hrou s 10 strike a jedním dohozem štval a překonával své soupeře a výkonem 278 vyrovnal historický rekord Kamila Škorvánka v nejlepším náhozu turnaje.

Nepokořen nakonec zůstal pouze jediný bowler a to Miroslav Breburda, který tlaku z pozadí odolal, o pouhé 2 kuželky přece jen zlatou pozici uhájil a odnesl si pohár pro vítěze. Těsně za ním skončil právě Vašek, bronz do svých rukou strhnul Svaťa Nemeškal před Kubou Halavínem. Pánové, to bylo galapředstavení s parádními náhozy, respekt! Už nyní se plní obsazovačka na příští kolo, tak s přihlášením neváhejte. Těšíme se na vás!