Amazonky úřadovaly, na špici ruku v ruce Válečci a Hlt Club

Pondělními zápasy se nám do druhé poloviny sezóny přehoupla také soutěž druholigových týmů. A boj o to, kdo na konci zdvihne pohár, se ještě více zdramatizoval. Včerejší rozdělení bodů v poměru Válečci 19b, HLT Club 17b, Clu no.5 15b a Přišli jsme jen na pivo 9 bodů znamenalo, že Válečci smazali dvoubodové manko na HLT Club a nyní ruku v ruce kráčí spolu na dělené první příčce se ziskem 90b. Tady to bude ještě hodně tvrdý boj. Tým Přišli jsme jen na pivo zatím drží v rukou „Černého Petra“, ale pořád má ve hře svůj skrytý trumf v podobě Jokera, jenž může ještě vše zamotat. Tým, který bych ale rád pochválil, nese jméno Club no.5. Včera odehrál svůj nejlepší večer jak v průměru, tak v bodovém zisku a pořád živí naděje na udržení. Navíc do posledního zápasu vytáhl jako hosta svůj skrytý „klenot“ Radku Valíkovou (202b.), která pět zápasů pouze fandila a ta spolu s Grizzlym Bobkem (193b.)  a Michalem Papajem (194b.) celkovým náhozem 597 vytvořila nový historický rekord 2.ligy. Nikdy dříve druholigový tým nehodil takovou krásnou sumu. A to je ještě Radku zastavily v posledním framu parohy, jinak jsme slavili bonusové šestikilo. Velká gratulace všem, krásná třešnička na dortu za celovečerní snahu.

U jednotlivců úřadovaly Amazonky a to už vzpomínaná Radka Valíková a Markéta Gabrhelová z Válečků. Vzhledem velice hezké a sympatické holky, ale jak dostanou do ruky kouli, je lepší se jim klidit z cesty. Markéta pokořila včera hned 5 soupeřů, totéž se ale podařilo i dvojici z Club no.5 Grizzlymu Bobkovi a Michalu Papajovi, kteří tím podtrhli svůj skvělý večer. Gratule, krásná ukázka likvidace protivníků. Pokud někdo čekal včera na magické dvoustovky a viděl tu plejádu mužských borců, musel se nakonec spokojit s dvoukily v „jemnějším“ ženském provedení. TOP nához večera ukořistila čistou hrou Markéta (221), hned za ní si jediným vystoupením večera připsala 202 Radka, teprve za nimi skončilo muži, když se o pomyslný bronz podělili Marek Přibyl z HLT Clubu a již zmiňovaný Michal Papaj, oba 194. Respekt přede všemi, před ženami ovšem dvojnásobný. Obě velké hráčky zaujaly také pozice pro nejlepší borce večera. Radka svým jediným vystoupením 202 nasadila v podstatě nepřekonatelnou laťku, ovšem nejlepší „celovečernicí“ se stala Markéta s luxusním průměrem 177,50. Za ní se seřadili Radim Kozumplík 173,67 a Marek Přibyl 171,50. Super výkony, nezbývá než virtuálně potřást pravicí.

Motivační soutěž, která byla vyhlášena na nejrychlejší čistou hru, přinášela velká dramata. Nejprve měl v první hře na výhru políčeno Jiří Grizzly Bobek, ale v 10.kole ho stoply parohy. Úplně stejně dopadl Michal Papaj o zápas později. Lahvinka tak nakonec skončila v rukou Markéty, která tím podtrhla ženský večer a stala se vášnivou sběratelkou těchto trofejí, letos si ze 4 kol přilepšila hned třikrát. Nech si chutnat, Marky. A to je ze včerejška vše. Tvrdý boj na špici mezi HLT Clubem a Válečky, zlepšený výkon Club no.5 či skrytý Joker „Pivařů“ stejně jako krásné výkony dam jsou tou nejlepší pozvánkou na příští kolo.