Bowling z jiné galaxie bortil historické rekordy

Kdo si vyšel v neděli večer na procházku kolem Rubínu a přilákal ho hluk bowlingové herny, ten se nestačil divit a zíral na představení, jež se mu zde naskytlo, s otevřenou pusou. Svůj třetí den měli na programu hráči divizních celků, ale to co předváděli, byl bowling z jiné galaxie. Včera pro ně přestaly platit jakékoli hranice, dvoustovky padaly jedna za druhou jak na běžícím pásu, přepisovaly a měnily se všechny tabulky, osobní rekordy střídaly rekordy týmové a bortily se i historické milníky celé Rubínové ligy.

Pojďme se spolu postupně projít po stopách onoho zcela výjimečného večera a začněme u týmových statistik. Včerejšek se nejlépe vydařil Hovniválům, když se jim konečně rozehrálo úderné duo Vašek Salášek – Robin Jeřábek, které urvalo hned 11 bodů z 12 možných a Robin se dokonce stal jediným neporaženým hráčem celého večera. Když svým umem přispěla i třetí do party Ivetka Dostálová, slavili Hovniváli výhry ve všech utkáních s celkovým ziskem 26 bodů a dostali se do čela divizní tabulky. Gratulujeme, krásná práce! Na druhé místo klesli Zabijáci, jež do své pokladnice nasbírali celkem 20 bodů, ale stále jsou vedoucím Hovniválům na dostřel. Zabijáky musíme pochválit zejména za poslední hru, která se stala historicky nejlépe předvedeným týmovým vystoupením na Rubínu, kdy s hvězdným náhozem 648 stanovili nový rekord všech Rubínových lig ( Laďa Dědič 191, Lenka Kadlčíková 210, Andy Francis 239 – průměr na hráče dělá přesně 216 bodů)!! Neskutečné, ohromující, nádherné!! Fantastický večer odehráli také Vokurky, jež se mohou pyšnit nejen novou posilou Janem Šnajderem, ale také nejlepším týmovým průměrem večera 543,17, když ve všech hrách překonali hranici 500 bodů a jednou šli hodně i přes 600 s náhozem 628!! Přesto se jim výkony sešly takovým stylem, že nasbírali „jen“ 15 bodů (s Jokerem +30) a do druhé poloviny soutěže jdou ze třetí pozice v roli nepříjemných stíhačů. A do této směsice fantastických náhozů se dostali borci z Magnum teamu, kteří bohužel pro ně na tyto galaktické kouzelníky jiných mužstev nestačili a dokázali si ukosnout jediný bodík. Magnum patří poslední místo tabulky a bohužel jak se zdá, divizní vlak a první vagóny jsou už zcela pryč.

Tolik tedy k vystoupení jednotlivých týmů a nyní k individuálním hodnocením. Jak už bylo výše avizováno, hranice 200 byla včera běžnou metou a rovnou osmička hráčů ji dokázala pokořit, někteří i opakovaně. TOP náhozem se předvedl Marek Děrgl z Vokurek (240 a tady bohužel nevíme, zda jde o osobní rekord či ne), jen o kuželku méně v novém osobním rekordu úžasných 239 hodil Andy Francis. Dvěma luxusními náhozy se blýsknul Vašek Salášek (225 a 223), ke kterému se přidal Laďa Dědič s 219, následován Janem Šnajderem taktéž se dvěma zářezy 214 a 206. Další borci, kteří si dvoustovečku vychutnali, byli Robin Jeřábek s 204 a Robert Jelínek (Vokurky) s 201. A aby toho nebylo málo, do této party mužských bowlerů se přidala včera i Lenka Kadlčíková, kdy nejprve metla 205 a v poslední hře si náhozem 210 vytvořila svůj nový osobák. Super!! Celkem tedy včera padlo hned 11 dvoustovek a ne ledajakých. I to je jeden z nejlepších výkonů historie. Všem hráčům za předvedenou hru velký respekt!! Na závěr jsme si ponechali přehled nejlepších hráčů. Na tuto kategorii byla také vyhlášena motivační soutěž o láhev šumivého moku. Jejím vítězem a nejlepším hráčem večera se stal Vašek Salášek s nádherným průměrem 197,83. Jen o pouhé 2 kuželky a výkonem 195,83 mu na záda dýchal Jan Šnajder a třetím do party byl jeho týmový kolega Marek Děrgl  (186,50). Museli bychom projít veškeré statistiky loňské sezóny, zda je to nejlepší výkon trojice v historii, ale pokud ne ten se zlatou příchutí, urcitě jeden z nejlepších. Už dlouho nebyly „stupně vítězů“ TOP hráčů obsazeny takovou kvalitou. Klobouk dolů, tohle byl bowling nejvyššího měřítka, gratulace!!