„Ať se práší za kočárem“ aneb spanilá jízda Maxim turbulenc pokračuje

Zdravíme všechny příznivce kvalitního bowlingu, tentokrát se zpravodajstvím ze 3.hracího večera. Ten začal bohužel dosti nepříjemně, když si dráha č.3 postavila hlavičku takovým způsobem, že nebylo možné ji aktuálně opravit a tak se muselo najít společné řešení, jak za této situace dál. Nakonec se týmy dohodly, že ona chybějící utkání se uskuteční po běžném konci večera po odehrání šesté rundy,čímž se sice večer protáhne, ale bude přece jen splněno. Tímto bychom chtěli všem hráčům poděkovat za jejich přístup, vysokou disciplínu a také obětavost, s jakou se rozhodli nakonec  celé bowlingové kolo odházet  v kompletní herní (a tím pádem výsledkové) podobě, na jakou jsme zvyklí.

Ale nyní už k tomu, co se dělo na drahách samotných. Pokud bychom měli nějaký tým extra pochválit, bude to Maxim turbulenc. Hlavní tahoun Roman Látal má k sobě dvě velmi schopné hráčky Renču Puldovou a Moniku Kozumplíkovou a toto spojení včera fungovalo perfektně. Maxim turbulenc se stal nejúspěšnějším týmem večera s 5 výhrami a ziskem 23 bodů. Na druhém místě skončili borci ze ZTP (3 výhry a 15 bodů), kteří navíc vsadili Jokera, což se v oné konstelaci ukázalo jako velmi správné rozhodnutí. Až za ZTP se totiž umístili Žabinští vlci (2 výhry a 12 bodů) a Spliteři (2 výhry a 11 bodů). V celkové tabulce  vede Maxim turbulenc právě před ZTP už o neskutečných 29 bodů, Spliteři s Vlky ze Žabin mají sice k dispozici stále Jokera, ale jejich ztráta už činí 36 resp. 44 bodů. Maxim turbulenc tak těsně před polovinou soutěže nenechává nikoho na pochybách, jaké jsou jeho cíle a směřuje raketovým tempem směr Extraliga. Ale nechme se překvapit, jak zareagují soupeři, stále mají k dispozici 4 herní večery.

Včera se divoké tempo Maxim turbulenc projevilo nejvíc na dráze 4, kde si trojice Puldová (178+8), Látal (232) a Kozumplíková (183+8) hodila nejvyšší nához večera i ligy (609), za který zcela po právu získala bonusový bodík navíc. Gratulujeme!!!

A nyní k individuálním výsledkům. Pokud je na dráze Roman Látal, většinou si ukousne pořádné sousto ze všech hodnocených  kategorií a zbytku světa nechá občas aspoň nějaký drobeček. A tak se stalo i včera. Roman se stal s průměrem 180,50 nejlepším hráčem večera, ke kterému se přiblížili Milan Bažant ze Žabinských vlků (177,17) a třetí Monika Kozumplíková (175,50). Nádherná představení a respekt!!

Roman spolu s Milanem Bažantem a Pavlem Kašparem ze ZTP, který se vrátil na dráhu po několikaměsíční pauze a operaci (vítej Pavle opět zpátky) vytvořili také nejužitečnější trojici večera hned s pěti trofejemi ze svých zápasů. Ať se daří i dál, pánové!

Magická hranice 200 bodů byla včera prolomena sice „jen“ dvakrát, ale oba výkony jsou velmi výjimečné. Opět se jedná o Romana Látala, který se násobenými striky zastavil až na metě 232 a stanovil zatím bronzový nához této ligy, výkonem 207 se zaskvěla Monika Kozumplíková, která tak vytvořila  rekord v ženské části. Pochvalu zasíláme ještě Milanu Bažantovi, který celý večer působil velmi aktivně a hlavně jeho zásluhou drželi Žabinští vlci krok. Milan sice hranici 200 bodů nepřekonal, ale rovnou třikrát ji dokázal atakovat a svými náhozy 199, 192, 192 patřil k ozdobám večera. Všem jmenovaným ještě jednou gratule.. klobouk dolů, byla to paráda a jen tak dál!

Milan Bažant se pak stal i vítězem motivační soutěže o tekutou odměnu, která byla po předchozích dobrých zkušenostech znovu vyhlášena na nejvyšší počet striků v posledních kolech celého večera a shozeným doublem v posledním zápase a celkově 5 „X“ se dorovnal do té doby vedoucímu Jirkovi Vlčkovi ze ZTP. V tom případě rozhodoval nejvyšší nához, který měl Milan 199, Jirkovi se podařilo smetnout kuželek 184 a na poslední chvíli tak o láhev vína přišel. Až by se hodlalo napsat – hlavně že ji nenechali Romanovi J Toto je samozřejmě psáno s nadsázkou, zdravou rivalitu a skvělé hráče vždy podporujeme. Milane, krásná práce na závěr, prokázals pevné nervy a ruku a ať ti chutná (i když jak se zdálo, lahvinky se nakonec zmocnila Martina Koktová, takže její osud zůstává zahalen tajemstvím J). Ještě jednou všem hráčům děkuji za včerejší trpělivost, obětavost a vstřícné jednání mezi sebou i k organizátorovi a přeji vám hezký den.. a taky to naše, ať to padá.