Pod taktovkou BC Devils

Máme za sebou druhý hrací večer Extraligy, který nám přinesl nejen další ukázku kvality jednotlivých hráčů i týmů, ale předvedl také dominanci loňského účastníka Superligy týmu BC Devils. Kluci přišli na večer dobře naladěni a už v tréninku se na tabuli po jejich hodech vyhřívala řada „křížků“. A jak se jim dařilo v ostrých soubojích? Inu, můžete posoudit sami. Tato parta dokázala vyhrát všech 6 zápasů se ziskem 22,5 bodu, celkem 5x přehodila metu 200 bodů (Ruda Kolčava 223, Zbyňa Fiala hned 3x a to 215, 214 a 206, třetí do party Kamil Škorvánek zabodoval s výkonem 210) a v TOP4 nejlepších hráčů večera se usadila hned celá trojice. Nádherný týmový výkon a respekt za ono parádní představení.

Tekutou cenu ve speciální soutěži za nejvyšší nához si odnesl také zástupce BC Devils Ruda Kolčava, který si formu z tréninku vzal s sebou na dráhu i do prvního zápasu a hned na úvod vystřihnul krásných 223, kdy hlavně série čtyř strike mezi 6. až 9.frame lahodila oku bowlingového fanouška. Gratulujeme. Hrdinou večera se ovšem stal jiný hráč, také z BC Devils a to Zbyňa Fiala. A chcete znát recept na to, jak být dobrým bowlerem? Je to jednoduché.. stačí mít v hrací den narozeniny J . Zbyňovi se to „povedlo“ a nejenže jako jediný opakovaně přehodil hranici 200 (o tom jsme psali výše), ale svá dvoukila sázel v ty nejdůležitější okamžiky a dvakrát jimi „obdaroval“  soupeře v boji o špici tabulky z Figur. Řádění oslavence tak osobně schytal Roman Látal, ale bral vše s úsměvem a tak to má být. Navíc se Zbyňa zcela jednoznačně stal nejlepším hráčem večera s průměrem 183,50. Nezbývá než vyseknout poklonu a těšíme se na příště, kdy už Zbyňa bude hrát bez dopingu svého narozeninového dne, tak uvidíme, jestli si kus té euforie ještě ponechal J

Nesmíme ale zapomenout ani na další borce. Jediný primariát, který BC Devils nesebrali, byl titul Nejužitečnější muž večera a tím se může pyšnit Miloš Kreps, který do týmové kasičky Figur přinesl hned 5,5 bodu. Metu 200 bodů dokázal pokořit i Roman Látal také z Figur a to výsledkem 206. A jako jediný vrazil klín mezi nejlepší hráče večera Michael Lacko z Manga s průměrem 177,5. Všem zmiňovaným posíláme gratulaci a přejeme jim (a nejen jim) mnoho úspěchů v dalším působení.

A jak vypadá tabulka? Přestože BC Devils z 12 zápasů prohráli jen 2, jejich náskok na Figury je pouhých 5 bodů a to slibuje do dalších večerů napínavé boje o extraligové vedení. Podobně budou chtít opustit poslední příčku borci z Manga a zaútočit na dosud třetí Haluzáře, k čemuž  jim může dopomoci i zatím nenasazený Joker. To vše nám dává zajímavou pozvánku na další večer, budeme se těšit. Mějte se fajn.