Putovní pohár v rukou Sparrowců, malé finále ovládl Maxim Turbulenc!!

V neděli 20.1.2019 proběhlo finále Rubínové ligy za sezónu podzim 2018.

Do malého finále nám vstoupilo pět družstev, která ve své lize skončila na druhém místě. Superliga měla zástupce Diablo, Extraligu zastupovalo Mango, 1.ligu Maxim Turbulenc, 2.ligu Válečci a Divizi Zabijáci.

Hned na úvod se nám zrodilo menší překvapení a Zabijáci si vyšlápli na Mango a vítězí 498:470. Velice dobře do finále vstoupil tým Maxim Turbulenc, který dokázal první dva zápasy vyhrát s náhozy nad 500 kuželek (534,541). Mango které na úvod ztratilo body se potom rozjelo a v posledním zápase si to rozdalo o první místo právě s Maxim Turbulenc. Maxim vyhrál 515:483.

Takže vítěz malého finále se stal tým Maxim Turbulenc se ziskem 13 bodů. Na druhém místě skončilo Mango (11 bodů), třetí místo obsadil tým z Divize Zabijáci (10 bodů), čtvrté místo získali Válečci (9,5 bodů) a páté místo Diablo (6,5 bodů).

Mezi jednotlivci byl velký boj až do samého závěru. Vítězem se stal Roman Látal s krásným průměrem 195,75 . Hned za Romanem byl Michael Lacko s průměrem 194,25.

Nejvyšší nához mezi muži předvedl hned v první hře Ladislav Dědič (Zabijáci) a to krásných 227 kuželek. Mezi ženy si nához vybojovala Markéta Gabrhelová a to výkonem 179 kuželek. Všem oceněným posíláme velkou gratulaci a ostatním děkujeme za krásné prožití neděle.

Po skončení malého finále, byla menší pauza, přemazání dráh a úprava rozběhu. Na řadu přišlo Velké finále, kde nastoupili vítězné týmy ze všech lig. Sparrowci jako vítěz Superligy, Holubník z Extraligy, z 1.ligy Haluzáři, 2.ligu zastupoval tým Tak proč ne a z Divize přišli bojovat Přišli jsme jen na pivo.

První zápas přinesl opakování z malého finále. Přišli jsme jen na pivo dokázalo porazit Holubník v poměru 502:463. Tento večer to bylo podruhé a je vidět, že týmy z nižších lig si zaslouží hrát celkové finále. Vítěz Superligy vstoupil do velkého finále jako dobře namazaný stroj, hned první dva zápasy vyhrál 5:0. Ve třetím zápase Sparrowci prohrávájí s Holubníkem v poměru 511:513. Do posledního zápasu tak bylo ještě o co hrát. Ovšem Sparrowci další komplikaci nepřipouštějí a vyhrávají nad Tak proč ne a Holubník prohrává s Haluzářama.

Sparrowci tak vítězí ve Velkém finále se ziskem 16 bodů a zvedají putovní pohár. Druhé místo obsadil tým Holubník ( 10,5 bodů), který zároveň zahrál nejvyšší týmový nához (590 kuželek), na třetím místě stejně jako v malém finálem skončil Divizní tým Přišli jsme jen na pivo  (9 bodů), čtvrté místo obsadil tým Tak proč ne ( 8 bodů), a páté místo Haluzáři (6,5 bodů)

Mezi jednotlivci kraloval Vašek Salášek, který si odnesl hned dvě ceny. Vašek se stal nejlepším jednotlivcem celého finále s průměrem 184,75 a zároveň hodil nejvyšší nához 214 kuželek. Vašek dlouhodobě ukazuje velice kvalitní výkony a můžeme mu jen přát, ať se daří i nadále. Nejvyšší nához mezi ženami si odnesla Verča Dufková (195 kuželek) a zároveň byla nejlepší ženou finále. Posíláme velkou gratulaci. Velké díky za účast ve finále všem týmům a hlavně pohodový poslední hrací den (večer) v této sezóně.