Sparrowci z posledního místa až k titulu v Superlize!!!!

V úterý 8.1.2019 se odehrál poslední hrací večer v Superlize. Na prvním místě byl tým Sparrowci s velkým náskokem, ale na druhém místě Slza s 76,5 body, třetí místo BC Devils 71,5 bodů a čtvrté místo Diablo 66 bodů naznačovalo k velkému závěru a boji o každý bod.

Na poslední hrací večer si Jokra schoval tým BC Devils a Diablo. Takže o dramatičnost nebyla nouze a sám jsem byl zvědav jak to dopadne. Vítězství hracího dne si vybojoval tým Sparrowci se ziskem 20 bodů a stal se vítězem Superligy. Nejlepším hráčem večera se stal Kamil Škorvánek. Kamil zahrál nejlepší průměr (186 kuželek) zároveň dokázal hodit nejvyšší nához hracího dne (241 kuželek), což byl nakonec i nejvyšší nához celé Superligy. Nejužitečnější hráčkou večera byla Veronika Dufková.

Po velkých bojích se nakonec na druhém místě umístil tým Diablo, který byl druhý nejlepší tým večera. Diablo získalo 100 bodů a zahraje si malé finále. Na třetím místě, které zaručuje udržení v lize se umístil tým Slza. Slza získala 91,5 bodů a zachránila se právě v tento poslední večer. Sestupujícím týmem, který skončil na čtvrtém místě je nakonec BC Devils se ziskem 87,5 bodů. Bohužel BC dokázalo uhrát jen 8 bodů a zároveň se vůbec nepovedlo kouzlo Jokra. Nevím co se stalo tento večer, ale vůbec se nepovedl, ale takové večery známe velice dobře všichni. Jednou se daří, jindy to úplně nejde podle plánu. Klukům přeji mnoho štěstí v extralize.

Nemůžeme zapomínat i na ocenění mezi jednotlivci. Nejlepším hráčem ligy se stal Marek Škrabal, který stejně jak jeho tým útočil ze zadních pozic a zastavil se na průměru 175,89. Nejlepší hráčka Superligy s krásným průměrem 169,70 se stala Veronika (pirátka) Dufková. V kategorii nejužitečnější hráč si nejlépe vedl Pepa Kozumplík, který pro svůj tým získal 23 bodů. Poslední ocenění získal jeden z nejlepších hráčů ligy a to je Kamil Škorvánek. Kamil a Mára dlouho spolu měli nejvyšší nához 234 kuželek, ale Kamil jak už bylo zmíněno, tento nához vylepšil na krásných 241 kuželek.

Všem oceněným moc a moc gratuluji a zároveň děkuji za pohodové večery, krásné souboje a boje až do poledního kola. Rozdělení do lig a termíny budou na webu hned jak dohrají všechny Rubínové ligy a budeme znát postupující a sestupující.