Velké finále nám přineslo velké drama až do posledních hodů!!!!!

Po odehrání malého finále bylo na pořadu Velké finále, absolutní vrchol sezóny. V tomto galavečeru se představili tyto družstva: Válečci ze Superligy, Hovniváli z Extraligy, z 1. ligy tým Přišli jsme jen na pivo a posledním zástupcem byly Jitrnice jakožto vítěz 2. ligy. Jeden z těchto týmů nakonec zvedl nad hlavu putovní pohár. Na herně zůstal Romana Látal, zástupce loňského vítěze Velkého finále a taktéž vítěz letošního Malého finále, takže Roman mohl smbolicky předat pohár novému vítězi , paráda. Podívejme se tedy jak velké finále probíhalo…

Skvěle do finále vstoupil tým Hovniváli, který v prvních dvou zápasech vyhrál poměrem 5:0!!! Ostatní týmy body ztratili, takže náskok Hovniválů byl sedm bodů za dva zápasy, parádní vstup do finále. Ve třetí hře se ovšem stroj pravděpodobně porouchal a tým Hovniválů padnul s Válečky o sto kuželek. Situace se tak trošku zamotala, rozdíly byli hned minimálnější a všechny týmy začali tvrdě bojovat o každý bod. Následující zápasy nám to zamotali ještě více. Hovniváli prohráli další a další zápas, naopak Válečci započli od svého 1. vítězství šnůru dalších vítězství v řadě. Týmy Přišli jsme jen na pivo a Jitrnice taky získávali další body a do posledního zápasu nebylo tedy zdaleka rozhodnuto. Do posledního zápasu bylo o co bojovat!!!

Nakonec novým mistrem Rubínu se stali Válečci, kteří v posledním špílu porazili Hovniváli o 2 body poměrem 508:506. Jitrnice bojovali s týmem Přišli jsme jen na pivo, ale vzhledem k tomu, že Hovniváli získávali dva body a měli výrazně lepší průměr, tým Jitrnice musel získat minimálně tři body. To se však nepovedlo …. Prišli jsme jen na pivo vyhráli zápas 3:2 a bylo tak jasné, že druhé místo obsadí Hovniváli. Jitrnice získali bronzovou příčku a čtvrté místo obsadili „pivaři“ co chodí prej jen na pivo :-)))

Nejlepší tým a nový mistr Rubínu Válečci tak zvedli nad hlavu putovní pohár. Jejich průměr ve finále byl 519,83!! Posíláme velkou gratulaci.

Nejlepší týmový nához nám předvedl tým Hovniválů, ….. tento nához se zrodil hned v první hře finále a jeho hodnota byla 591b. Velká gratulace.

Mezi jednotlivci úřadoval Miloš Nemeškal z týmu Válečci. Miloš byl nejužitečnějším hráčem finále, když pro svůj tým získal pět bodů. Do své moci získal i triumf v kategorii nejvyššího náhozu finále, který měl hodnotu 214 b. Miloš bojoval i v poslední kategorii a to o nejlepšího hráče finále. Nakonec tím nejlepším byl Vašek Salášek, který s průměrem 187,33 porazil Miloše 186,50 a rozhodlo vak šest kuželek. Pánové, krásná podívána dvou nejlepších mužů této sezóny. Všem posíláme velkou gratulaci.

V ženské části nám nejvyšší nához předvedla Míša Alexová, které o pouhou jednu kuželku utekla dvoustovka a její nához se zastavil na hodnotě 199 b.

Nejlepší ženou byla Markéta Gabrhelová s průměrem 168,33. Markétka je nyní i současnou mistryní Tišnova a novou mistryní regionu ABL a v neděli 19.1.2020 bude bojovat o mistryni ČR v ABL …samozřejmě jí budeme moc držet palce. Ve finále se opravdu sešla ta naprostá špička, co Rubín může nabídnout.

Nová sezóna nám začne ke konci února, rozlosování a termíny budou brzy na webu. Od února nám startuje nová roční série turnajů, takže se máme na co těšit. Zatím si užívejte volna, o všem budete dostatečně brzo informováni.

,,pirát“ Jack J