Jitrnice hned ve své první sezóně slaví titul a postup do 1.ligy!!!!

Poslední hrací kolo má za sebou i 2. Rubínová liga. Do tohoto kola nám vstupuje na prvním místě tým Jitrnic s pouhým jednobodovým náskokem na druhý tým Zoombi a tak se nám schyluje k velkému boji o titul. O třetí příčku nám svedou pro boje týmy Bručouni a Stodola, které pro změnu dělí pouhé dva body. Máme teda hned dvě nevyřešené otázky a máme se opravdu na co těšit. Jediná vyřešená otázka je, že na posledním místě zůstane tým Legionářů. Legionáře ovšem musíme pochválit, že v průběhu sezóny svým soupeřům pomáhají v hostování, pač Legionářů je více a hrají to opravdu pro krásu tohoto sportu a společně strávený čas, ….. RESPECT!!

O konečné pořadí na prvních čtyřech příčkách rozhodují vzájemné zápasy. Jitrnice poráží Zoombi 5:0 a získávají pro sebe titul a postup do 1.ligy. Samozřejmě si Jitrnice zahrají velké finále, které se bude hrát 12.1.2020.  Na druhém místě, což znamená postup do malého finále (hraje se ve stejný termín jako velké finále) a baráže o 1.ligu, se umítil tým Zoombi.

O tom kdo získá bronz taktéž rozhoduje vzájemný zápas, kde Bručouni poráží tým Stodola v poměru 4:1 a to neuvěřitelně těsným poměrem 442:440.

Bramborovou příčku tedy obsadil tým Stodola, který ovšem měl jak nejvyšší týmový nához celé ligy, tak nejlepší průměr družstva. Poslední místo obsadil již zmiňovaný tým Legionářů.

Mezi jednotlivci byl nejlepším hráčem v tento hrací den Jan Weingart, který zahrál krásný průměr 183,25 a potvrdil to i nejvyšším náhozem 211 b, o který se ovšem dělí s Milošem Mrázkem ze Stodoly. Pánové velká gratulace. Dvoustovky nám ještě přidal Jirka Pryček (206 b), Pavel Štěpán 202 b a také Lukáš Mandelík (200 b). Jediný neporažený hráč tohoto kola byl Jiří Vlček (Jitrnice), který skalpoval všechny soupeře. Super práce.

V celkových statistikách se nejlepším mužem této ligy stal Jan Weingart, který s krásným průměrem 171,69 kraloval pánské části osazenstva. Ovšem pozor …… nejlepší žena Mirka Bárková byla ještě o něco lepší a stala se nejen nejlepší ženou, ale i celkově nejlepším jednotlivcem 2.ligy s průměrem 172,67. Posíláme na dálku velkou gratulaci a také přání brzkého uzdravení. Mirka, totiž bohužel ze zdravotních důvodů se nemohla zúčastnit posledního hracího dne.

Cenu za nejvyšší nához si odnesl Lukáš Mandelík. Lukáš byl zároveň i nejužitečnějším hráčem se ziskem 19,5 b. Nejvyšší týmový nához i průměr, který získala Stodola už byl zmíněn. Momentálně nás čeká menší volno, užijeme svátky a po Novém roce nás čekají finále a baráže. O všem budu včas informovat. Takže —- krásné vánoční svátky a co možná nejlepší vstup do nového roku.