,,Jack Sparrow“ vyhrál finále Rubínové devítky v novém rekordu …

V sobotu 9. 11. 2019 se odehrálo finále roční série Rubínové devítky. Sešlo se nás dohromady 22 hráčů (7 žen, 15 mužů) kteří bojovali o titul. Do velkého finále bohužel nedorazil celkový vítěz všech odehraných turnajů Laďa Dědič a místo něj přišla Žanda Dědičová si užít velké finále. Laďa tak aspoň na dálku si zaslouží uznání za roční výkony a patří mu velká gratulace.

Do první rundy nám vstupuje 10 hráčů a přesně v půl jedenácté začíná rozhoz a hned potom první boje. První hru nám skvěle zahrál Milan Krčma (247 b) a tento zabiják ze Zlína nám hned ukazuje, že nepřijel jen na výlet, ale tvrdě bojovat. V druhé hře ho přehodil v náhozu Kuba Halavín (249 b) hrající na dráze číslo čtyři. Kuba nám ukazuje krásné hry a nakonec po odehrání šesti her první rundy je na druhém místě s celkovým průměrem 232,33. Krásná práce Kubo. Mladá puška Martin Gabrhel ovšem ve třetí hře sebral nához do své moci a s parádním výkonem 288 b zatím drží nejvyšší nához turnaje. Velká gratulace Martine, krásné představení. Martin je po první rundě na bronzové příčce, paráda. Mezi ženami nám v první rundě kraluje Verča Dufková, hrající na dráze číslo jedna. Mrs. Sparrow jak jí někdo označil (Sparrow měl více žen, ale žádná nebyla jeho, jen tak mezi námiJ) nám předvedla krásné hry a s průměrem 217,67 nám zatím vede ženskou část turnaje. Hodně k tomu pomohla hra číslo tři, kde si Verča hodila krásných 268 b, což je nejvyšší nához mezi ženami. Velká gratulace.

Kdo nám teda vyhrál první rundu?? Po první rundě nám zatím vede ,,pirát Jack Sparrow“, který od třetí hry nasázel za sebou 36 „striků“  !!! Jack, hrající na dráze číslo čtyři s Kubou, se nám doslova rozstřílel. Jeho ohnivé koule, které vypouštěl vstříc nebohým kuželkám ničí vše, co stojí v cestě. Chvilku to vypadalo, jak kdyby Jack stál na palubě své oblíbené ,,Černé Perly“ a na kuželky střílel z vražedných lodních dělJ. Nebojte se, jen to tak vypadalo, herna je v pořádku a koule opravdu posílala ruka Jacka, která byla tento den neomylná. Výsledek toho řádění Jacka je neskutečný. Průměr se zastavil na čísle 265,33 (historicky nejlepší průměr Rubínové devítky).  Ve čtvrté hře nám padla od Jacka ,,Perfect game“ a nejvyšší nához si tak vzal pro sebe, ……. ale aby toho nebylo málo, hned v páté hře nám to tento šílený pirát zopakoval a předvedl druhou Perfect game za sebou. Klobouk dolů a velká gratulace.

Do druhé rundy nám ovšem vstupuje hned 12 hráčů, kteří budou chtít Jacka sundat z první pozice. Hned na začátku to taky padlo, někdo pronesl ……… „Dnes všichni proti pirátovi“ , ale …… podařilo se to někomu? Do druhé rundy skvěle vstupují dva hráči, kteří po třech hrách můžou útočit na Jacka. Na dráze číslo jedna skvěle hrající Pepa Kozumplík a na dráze číslo dva, momentálně nejlepší hráč Rubínové ligy, který drží snad všechny rekordy, které držet jdou a to Vašek Salášek. Vašek drží průměr přes 250 b a Pepa je kousek za ním. Po čtvrté hře už je ale jasno, že ani jeden z těchto borců nemůže ohrozit Jacka, který opravdu nasadil víc než vysokou laťku. Ovšem Pepa a Vašek bojují o druhou pozici a rozdíl je opravdu pár bodů. Do poslední hry nastupuje Vašek s náskokem 20ti bodíku, ale s horším nejvyšším náhozem, který v případě rovnosti bodů bude rozhodovat. Pepa předvedl hru 220 a Vašek tak musí hodit 201 a víc, aby si udržel druhé místo. Vašek v devátém framu nedohazuje a na monitoru nám svítí číslo 172 b. Vašek v posledním desátém framu musí za každou cenu dát triple – 3x křížek. Opravdu nervy drásající koncovka Rubínové devítky. Jak to dopadlo?? Vašek udržel pevné nervy a triplem na závěr pro sebe urval druhé místo. Třetí tak skončil Pepa Kozumplík. Všem třem borcům na bedně patří velká gratulace. A co ženská část, ….. udržela Verča první místo?? Odpověď je jednoduchá, ano udržela a to s velkým náskokem.  Verča totiž byla jediná žena, která dokázala uhrát průměr nad hranici dvoustovky a po právu tak získala titul v ženské části. Posíláme velkou gratulaci. Takže to máme asi tak všechno, na výsledky se můžete podívat na webu. Všem děkuji za krásný rok a těším se na poslední turnaj, který bude odehrán 30.12 a bude to takové ukončení sezóny 2019. Těším se na Vás.