Hovniválí koule jak bájné Thorovo kladivo drtily soupeře

Extraliga měla na programu druhý hrací den a na scéně se nám představil úplně poslední tým, který do bojů na Rubínu ještě nezasáhl – Hovniváli. Možná i toto nekonečné čekání na první zápas způsobilo, že si nadržení Hovniváli  podmanili celý večer, když pouze na úvod zůstali na štítě Maxim Turbulenc po výsledku 1:4. Poté už to byla krasojízda ve stylu „One Team Show“, kdy Maximu porážku vrátili, Splitery porazili s celkovým skóre 9:1 a vítěze minulého večera HLT Club dokonce 10:0. Všech 6 zápasů odehráli s průměrem nad 500 a stali se nejlepším týmem co do nejvyššího náhozu (584), zisku bodů (24) i celkového průměru 536,83. Na druhém místě večera skončil Maxim Turbulenc, který stejně jako posledně obohatil svoje konto o 19b. a potvrdil velkou vyrovnanost formy. HLT Clubu připisujeme 13 poctivých bodíků, 4 čárky do plusu zaznamenali Spliteři, kteří zatím marně hledají cestu, jak ukrást soupeřům důležité body.

A od týmů přejděme ke kategorii jednotlivců, konkrétně k užitečnosti. Tady se strojem na smrt stal Vašek Salášek, který své protivníky kosil jak černý mor a získal pro svoje mužstvo kompletní sadu všech 6 bodů. Jen o jednu výhru méně připsal jeho týmový kolega Robin Jeřábek,  pěti skalpy se může pyšnit také Monika Kozumplíková (Maxim). Gratulujeme, byli jste skutečným postrachem soupeřů!!

Monika také hned první hrou rozhodla o zisku doplňkové trofeje a to lahvinky růžového vínka za nejvyšší nához večera a zároveň také ženské části podzimu –  234! První hra a bylo vymalováno! Nádhera Moni, nezbývá než smeknout a popřát, ať ti chutná. Dalšími dvoustovkami se blýskli Vašek Salášek 226 a 202, dále Roman Látal 209 a poslední mužskou připsal Matěj Bednařík 201. V ženské části kromě Moniky zazářila Lucka Kelpenčevová výkonem 206. Respekt a pochvala všem jmenovaným! Lucka tímto výkonem v nejkrásnějším souboji večera držela pod krkem právě Vaška, ten se jí nakonec z vražedného sevření na poslední chvíli triplem v 9. a 10. framu vysmekl, aby po výsledku 226:206 stáhnul smrtící smyčku on. Krásný souboj rekordmanů Rubínu!

Pouhé dvě neshozené kuželky rozhodly, že v kategorii Nejlepší hráč nemůžeme do celkového průměru zapsat výsledek 200. Ano, tak blízko byla ona magická hranice. „Hovnivál“ Vašek od úvodních her nasadil strhující tempo a mydlil kuželky ze všech stran, jeho série 191 – 202 – 226 – 194 – 194 – 191 nahání strach. Byl to Vaškův nejlepší večer kariéry, přesto si po průměru 199,67 musí na bájnou metu 200 ještě počkat. Nejlepší ženou večera a druhou hráčkou celkově se stala Monika Kozumplíková 179,50, bronz bere s průměrem 172,33 Milan Šťastný (HLT). Gratulace všem „medailistům“, je vidět, že forma je u vás jako doma.

Zastaví někdo rozjeté Hovnivály? Dokáže HLT opětovně navázat na sérii prvního dne? Vstanou Spliteři z mrtvých? Spoustu otazníků nám snad zodpoví další večer.