Ivetka Dostálová královnou srpnové devítky, ženská nadvláda pokračuje

Běda mužům, kterým žena vládne. Tento slavný výrok ze starých pověstí českých začíná pomalu strašit mužskou část bowlerů z Rubínové herny. Na vítězství Verči Dufkové na červencové „devítce“ totiž stejně úspěšně navázala Ivetka Dostálová, jež projela turnajem jako nůž máslem a může se pyšnit titulem srpnové královny. A aby toho nebylo málo, hned za ní skončila další zástupkyně něžného pohlaví Lenka Zvěřinová. Kromě zmíněných úspěchů si tyto dvě ženy na své cestě turnajem připsaly i spoustu dalších rekordů. Vydejme se nyní po stopách srpnové devítky a přibližme si ony významné chvíle.

Kvalifikace:  Do této části vlétl v první rundě jako uragán Vašek Salášek, který se po třech hrách zastavil na neskutečných 745 bodech a stanovil nový historický rekord kvalifikace. Jeho radost mu ale vydržela zhruba jen dvě hodiny. To se totiž na dráze ve druhé rundě objevil Matěj Bednařík, jenž hrál jako naprogramovaný stroj a tuto novou metu posunul ještě o 2 body nahoru výkonem 747!! Gratulujeme, pánové! Už v kvalifikaci ale výstražný prst zvedly obě ženy. Lenka Zvěřinová i Ivča Dostálová totiž skončily na 3. resp. 4.místě a daly jasně najevo, že se s nimi musí počítat.

Semifinále:  Hned první hrou si o lístek do finále řekla Ivča. Ta sázela jeden strike za druhým a zastavila se až na metě 264 (3.nejvyšší nához v historii semifinále) a druhá hra tak pro ni byla už jen formalitou. Vítězkou této části se ovšem s celkovým součtem 510 (2.nejlepší součet v historii semifinále) stala Lenka Zvěřinová. Obě ženy tak bez nejmenších problémů skočily do finálové osmičky a potvrdily své skvělé výkony z kvalifikace.

Finále a superfinále:  Než se stačili hráči rozkoukat, vysypala Ivetka další záplavu křížků a náhozem 263 ovládla finále. Spolu s ní do superfinále postoupili Honza Kratochvíl (246), Lenka Zvěřinová (239) a Robin Jeřábek (222), který na turnaji zkoušel excentrickou kouli a jak se zdá, rodí se nám zde další nebezpečný excentrik. Těsně pod branami zůstal Laďa Dědič, který si tak zajistil nejen bronzovou medaili pro 3. nejlepšího muže, ale zároveň i free vstup do příštího turnaje. V poslední hře se většina superfinalistů potýkala s nástrahami kuželek v podobě parohů, splitů a cyklistů všeho druhu. Jediná, kdo na kuželky našel recept, byla Ivetka, která tak excelovala i v superfinále (246) a celkovým součtem 509 nechala ostatní daleko za zády.  Lépe už v této fázi hrála pouze Verča na minulém turnaji (516). Další obdivuhodný výkon Ivči, klobouk dolů! Stříbro nakonec brala Lenka Zvěřinová, celkový bronz a nejlepšího muže si odnesl Honza Kratochvíl před Robinem Jeřábkem (2.nejlepší muž). Všem oceněným posíláme gratulaci! Co dodat? Přestože muži tvoří drtivou většinu startovního pole, museli se na tomto turnaji sklonit právě před oběma bowlingovými dračicemi a jejich umem. A pokud si řeknete, že to byla jen náhoda, pak zde máme další statistický důkaz. Celoturnajovým průměrem 231,6 dosáhla Ivča Dostálová na historicky 4.místo všech turnajů a Lenka Zvěřinová? Přátelé, kamarádi, držte si klobouky – Lenka celkovým náhozem 236,9 zaznamenala dokonce nejlepší výsledek absolutně. Nikdo z dosavadních sedmi turnajů nedokázal zahrát lépe. Oběma ženám tedy místo na bedně patří zcela po zásluze a už se začínají ozývat hlasy o zrušení tzv. „kozovného“ neboli 8bodové výhody žen do ligových zápasů. Samozřejmě je to myšleno v nadsázce, i když s ohledem na poslední výsledky a formu holek.. uvidíme.  Skončil nám sedmý turnaj a máme opět jiného vítěze. Podaří se už konečně někomu získat turnajový double, zkompletují ženy hattrick? Těšme se tak na další pokračování v září.