Černá Perla potopena, Maxim ovládl velké finále a zvedl nad hlavu putovní pohár!!!!

V neděli 9.6.2019 se v podvečerních hodinách odehrálo druhé Rubínové finále. Konkrétně se jednalo o velké finále, kde se sešli vítězové svých lig. Obhájce titulu tým Sparrowci, vítěz extraligy BC Devils, Maxim Turbulenc, Válečci, Hovniváli a Bručouni. Tým Sparrowci musel požádat o pomoct Luďka Trtílka, který k nám zavítal z Tišnova. Luděk se tak stal na jeden hrací večer pirát.

Obhájci titulu Sparrowci vstupují do finále velice dobře a získávají dvě vítězství na úvod. Stejně dobrý vstup mají Válečci ba ještě lepší. Válečci si dokonce připisují hned tří vítězství v řadě a vedou nám tabulku. Martin Gabrhel táhne tým za vítězstvím a jen nejlepší jednotlivec zatím a i proto je to spanilá jízda Válečků za titulem. Povedla se? Napoví nám další zápasy ve finále.  Sparrowci ve třetím zápase dostávají první těžké zásahy z děla od BC Devils, kteří je porážejí 582:516 a hned další zápas přichází další zásahy a posádka Černé Perly byla potopena týmem Maxim Turbulenc. Válečci ve čtvrtém a pátém zápase dostávají ještě horší zásahy. Oba dva tyto zápasy Válečci prohrávají tím způsobem, že tým Maxim Turbulenc hodil rovných 600 b a tým Jack Sparrowa hodil dokonce 608 b. Toto byly opravdu dvě kruté porážky. Poslední zápas hraje Maxim Turbulenc s týmem Bručouni a stačí jim uhrát pouhý jediný bodík. Maxim nezaváhal a vyhrál zápas v poměru 529:431

Tento výsledek znamená jediné. Maxim Turbulenc zvedá putovní pohár a stává se Mistr Rubínové ligy!! Druhé místo obsadil tým Jacka Sparrowa. Sparrowci dokázali uhrát jak nejvyšší týmový nához (608), tak nejlepší průměr týmu za celý večer (533 b). O pouhý půl bod jsou třetí BC Devils. Tekutou cenu za čtvrté místo si obnáší Válečci. Páté místo obsadili Hovniváli a šesté místo obsadil tým Bručouni. Všem týmům patří velké díky za pohodový večer, plný krásných náhozů a výkonů.

Jak to dopadlo mezi týmy už víme. Kdo nám nejvíce řádil ve finále mezi jednotlivci?? Byli to Vašek Salášek nebo Roman Látal, kteří jsou nejlepší hráči v soutěži dle průměru. Tentokrát tu jsou jiní hráči co ovládli statistiky, ikdyž Roman Látal držel krok. Nejvyšším náhozem se nám blýskl Kamil Škovránek. Kamil dokázal naházet 225 b a nikdo ho nedokázal přehodit. Nejblíže byl Martin Gabrhel s náhozem 224 b a Jack Sparrow (Mára) 221b. Hned trojice hráčů se dělí o užitečnost. Je to právě Martin Gabrhel, Jack Sparrow a Roman Látal. Všichni mají na svém kontě čtyři body pro svůj tým.

Pak zde máme Markétu Gabrhelovou která s náhozem 217 ukázala své kvality. Další, kdo překonal hranici dvoustovky, jsou Roman Látal (215), Honza Šnajder 201, Radim Kozumplík 200 a podruhé Kamil Škovránek s náhozem rovných 200 b. Kamil byl jediný, kdo hranici překonal hned dvakrát. Všem posílám gratulaci.

Nejlepší hráčem večera se stal Jack Sparrow!!! Tento prosolený mořský vlk si nechal na finálový večer svůj historicky nejlepší večer na Rubínu. Mára dokázal uhrát průměr 192,80 a přinesl si formu z mistrovství regionu, kde společně s Markétou Gabrhelovou vybojoval postup na republiku do Pardubic. Tento hrací večer byla znát pohoda a forma. Nejnižší nához v jeho podání byl (182)  a celý hrací večer dohazoval a byl správný tahoun týmu. Když se rozjela lavina striků a jeho nához se zastavil na hranici 221 bodů, tak u týmu svítil nához 600!! Krásné představení tohoto rumového ,,piráta,, a patří i jemu gratulace.

Finálové večery týmů máme úspěšně za sebou. V neděli 16.6. nás čeká finále jednotlivců. Během týdne bude na webu seznam hráčů a čas jejich rundy.

Všem týmům děkuji za krásný večer a pohodovou atmosféru. Krásné dovolené všem.