Exploze v Rubínu a titul v rukách Maxim Turbulenc!!!!

Pro všechny, co se bojí z nadpisu o Rubín, nemusíte mít strach. Rubín funguje dál, vše v pořádku, nikomu se nic nestalo, krom kuželkám, které asi po závěru 1.ligy leží na tisíce malých kousků. Poslední hrací večer totiž své kvality naplno rozjela ,,amazonka,, Lucie Kelpenčevová. Lucie na poslední hrací večer schovala ve svých rukou totální bombu a bowlingové umění. Nová hráčka týmu Spliteři předvedla neskutečnou podívanou, kdy herna ani nedýchala a čekalo se, co se stane a jak vše dopadne.

Pojďme si večer trochu shrnout od začátku. Organizátor soutěže na začátku vyhlásil soutěž o součet výkonu nad hranicí 200 b, co čert nechtěl tato hranice nebyla dlouho pokořena. V páté hře po devátém frajmu a nabito minimálně dvěma kříži vstupovala hned trojice hráčů do desátého frajmu s nadějí hranici konečně prolomit. Na dráze číslo jedna se to povedlo právě hrdince tohoto dne Lucce, která hodila 204. Na dráze číslo tři byl Vašek Salášek a náš rekordman herny dokonce hodil 213 b. Najednou na dráze číslo dva končila Monča Kozumplíková a strikem na závěr si připsala 202 b, ale hrála souboj právě s Luckou a prohrála. Krásná podívaná a neskutečný boj o řádek a zisk bodu pro tým. Vašek samozřejmě hned dostal od chlapů spršku slov, že není gentleman a sebral holkám tekutou cenu. Jenže byla ještě poslední hra a vše se mohlo zamotat. Zápletka byla opravdová bomba na konec lig před letní přestávkou.

Na dráze číslo dva nastoupila Lucka a po její hře jsou všechny kuželky v komatu. Lucka začala hned od prvního frajmu sázet jeden strike za druhým. Celá hra byla jak vybíjená, kdy se kuželky snaží vyhnout vražedné kouli, kterou Lucka posílala jen ve dvou prstech, protože ji stále trápí zranění prstu a musela hrát s tejpem. Kuželky dostávaly ránu z leva z prava, snaží se uhnout, zachránit si život, nic nepomohlo. Lucka kuželky mlátila až do devátého frajmu, kdy na obrazovce svítí číslo 240!!!!! Herna nedýchala, napětí se dalo krájet, na Rubínu se právě psala historie, ve hře bylo 300 z místa, rekord tabule, rekord herny. Nakonec v desátém frajmu tři kuželky stojí a ještě jsou to bohužel velké parohy. Lucka ovšem neomylně dvě kuželky poslala do věčných lovišť a vyrovnala rekord herny Vaška Saláška. Rubín má svého krále a královnu. Na dráze číslo jedna a dva tak bude na tabuli stejné číslo 265 b. Lucko to, co jsi včera předvedla, bralo dech, oči nám všem zářily a tobě za takový neskutečný bowlingový koncert patří velká gratulace!!!

Lucka si po právu odnesla titul nejlepšího jednotlivcehracího dne (185,67) a samozřejmě nejvyšší nához. Lucce se musel poklonit i nejlepší jednotlivec Rubínu Vašek, který byl druhý nejlepší s průměrem 180,17. Dostáváme se ke shrnutí celé ligy. Vítězným týmem se stal Maxim Turbulenc se ziskem 159. Maxim v čele s Romanem Látalem nedal soupeřům moc šancí. Maxim si odnesl taky nejvyšší týmový nához,který byl bonusový a jeho hodnota je 609 b. Druhé místo obsadil tým Spliteři, třetí místo patří Žabinštím Vlkům (Vlci si zahrají malé finále, protože bohužel Spliteři nemohou) a čtvrté místo obsadil tým ZTP. Všem týmům patří velká gratulace.

Mezi jednotlivci máme dva oceněné. Roman Látal je nejlepší hráč ligy s průměrem 184,36 a zároveň byl Roman nejužitečnější hráč ligy (32 b). Druhá oceněná byla ,,amazonka,, Lucie Kelpenčevová. Lucka si odnesla titul nejlepší ženy (163,71). Nejvyšší nához držel docela dlouho Kuba Halavín (245 b), ale poslední hra celé Rubínové ligy to změnila. Lucka tak vyhrála druhý pohár za nejvyšší nához. Nedovedu se lepší tečku za sezónou ani představit. Takový scénář se jen tak nenapíše a možná by stálo za úvahu ho prodat(
Budu končit, nebo půlka z Vás usne, než dočte do konce. Všem děkuji za krásné večery, přeji super dovolené a odpočinek po náročné sezóně.
Mějte se krásně Mára.