BC Devils mají nervy ze železa a slaví Extraligový titul!!!

Poslední hrací večer nás čekalo velké drama v Extralize. Pohled na tabulku byl jasný a o titul měli bojovat dva týmy. Lídr skupiny BC Devils a Figury. BC nastoupilo s pětibodovým náskokem. Oba týmy dokonce měli v záloze zlého padoucha Jokera, takže o to větší drama se očekávalo. Po odehrání pěti zápasů byl bodový zisk obou týmů naprosto stejný (12 b). Rozhodne poslední zápas, oba týmy hrají proti sobě, BC má pět bodů náskok, ale díky tomu, že ve hře byl Joker, který vše zdvojnásobí, nervy všech hráčů byli znát. BC Devils dráha číslo tři, Figury dráha číslo čtyři. Jak nám to dopadlo, chcete to vědět???

BC Devils slaví výhru v tomto zápase a zároveň může slavit Extraligový titul!!!! BC v tomto utkání vyhrálo 5:0 a nedalo Figurám šanci. Na druhém místě po statečném boji jsou tedy Figury a postupují do malého finále. Na třetím místě se umístilo Mango, které hrálo jako dobře namazaný stroj. Mango vyhrálo poslední hrací večer se ziskem 18 b a s nejlepším průměrem večera (523 b). Aby toho nebylo málo, hned čtyři nejvyšší náhozy večera jsou v držení právě tohoto týmu. Mango a jeho náhozy: 559, 554, 545 a 543 …. tyto čísla byli ozdobou večera a patří velká gratulace celému týmu za krásné výkony.

Na poslední hrací večer byla vyhlášena motivační soutěž, která ještě nikdy nebyla. Tentokrát to byl součet výkonů nad 200 b. Přiznám se, čekal jsem dvoustovek opravdu hodně, ale jakoby to hráče svazovalo. Ovšem našel se jeden hráč, který si tuto soutěž vzal opravdu k srdci. Láďa Varmuža totiž dokázal hodit hned tři dvoustovky ( 217, 213, 211) a o parník vyhrál celou soutěž. Láďa byl nejlepším jednotlivcem večera s průměrem 188,40 a domů odcházel spokojený a ještě si odnesl tekutou cenu. Byla opravdu radost koukat, jak Laďa posílá svou kouli vstříc kuželkám a vše padá. Posílám velkou gratulaci, za výkon, který se zapíše do historických tabulek. Až za několik let tento deník někdo otevře a přečte si, musí si říct, že na Rubínu se hrálo sakra dobře.

Konečně tu máme celkové statistiky. Nejlepším hráčem se stal Michael Lacko (175,92) který díky poslednímu večeru předběhl Kamila Škorvánka, jenž do té doby vedl. Nejlepší ženou se stala Sabina Valder s průměrem 155,19. Kamil nakonec slavit mohl taky. Kamil totiž dokázal naházet 242 b a to byla hodnota nejvyššího náhozu celé Extraligy. Cenu za nejužitečnějšího hráče si odnesl Miloš Kreps. Pokud se podíváme do tabulky statistik, všichni ocenění hráči jsou z různých týmů, to jen dokazuje kvalitu celé ligy. Osobně se opravdu těším na poslední dva finálové večery. Dne 9.6 od 13:30 se hraje finále týmů a o týden později (16.6. od 15h) máme na programu finálový večer jednotlivců. Extraliga je u konce, výsledy známe, ceny předané, teď už jen ty finále. Týmům bych chtěl poděkovat za skvělé večery a pohodovou atmosféru.