Stodola s Jokerem zaútočila na špici

Stodola s Jokerem zaútočila na špici

6.hracím kolem nám otevřely týmy Přeboru předposlední kapitolu ligového maratonu. Ač se zdálo, že vedení Bručounů je neotřesitelné, dokázala Stodola toto tvrzení zcela vyvrátit. Duo Mrázkových s Petrou Kočkovou totiž do hry pustilo svůj dlouho skrývaný trumf a na scéně se tak ocitnul nevyzpytatelný Joker (tento večer už podruhé, protože ven s ním přispěchali také Legionáři). Vědomí, že hrají s tímto nebezpečným pomocníkem v zádech nabudilo hráče Stodoly natolik, že všechny tři své úvodní zápasy vyhráli shodně 5:0. Poté sice lehce zvolnili, i přesto za celý večer dokázali do týmové kasy nasypat 24 bodů a stejným počtem jim přilepšil i poťouchlý Joker ( jedná se o nejlépe vsazeného Žolika Přeboru). Situace na čele se tak velmi zamotala, Bručouni sice stále drží otěže ligového vedení, ale nyní už pouze s náskokem jediného bodíku.

Miloslav Mrázek s Petrou Kočkovou ziskem 5 bodů také ovládli užitečnost, když jen jednou na své cestě klopýtli, v ostatních případech se soupeři před jejich umem museli poklonit. Nejlepším hráčem večera se ovšem stal zástupce Bručounů Pavel Štěpán s krásným průměrem 186,00, podepřeným zejména dvěma dvoukily (219,219). Další dvoustovky přidali Miloslav Mrázek (208), David Klimeš (206) a Vašek Kovařík (202). V ženské části měla hezky naběhnuto na dvěstě i Dana Mrázková, ta se nakonec zastavila po výkonu 197 těsně pod touto magickou hranicí. Všem jmenovaným gratulujeme, nádherné výkony, ať to padá i dál.

Motivační soutěž o největší počet „X“ v řadě měla také napínavé rozuzlení. Dlouho držel vedení Miloslav Mrázek se 4 strajky, nakonec ale stejný počet sundal i Pavel Štěpán, který díky vyššímu náhozu tuto trofej i získal. Ať vínečko šmakuje, Pavle! Jednobodový rozdíl v tabulce mezi Bručouny a Stodolou  stejně jako nesmírně vyrovnaný souboj v užitečnosti jednotlivců slibuje mimořádně napínavé finále. Otazníků je stále mnoho, kdo se bude smát jako poslední? O tom ale až příště.