Bowlingová filharmonie Figur a BC Devils

Občas se přihodí, že jste svědky bowlingového večera, kde není moc o čem psát a doslova ze všech sil hledáte aspoň záblesk něčeho jasného, co byste rádi  přiblížili ostatním čtenářům. Nu.. a někdy se nad Rubínovými drahami přežene pořádná metelice, kdy jeden blesk stíhá druhý a vy nevíte, zda to vše je realita nebo jen pouhý sen. Pak se štípnete do ruky, zabolí to a máte jistotu, že tihle bowlingoví „kouzelníci“ jsou skuteční a vy jste svědky naprosto mimořádného představení. A to byl případ 5.dne Extraligy. Ale pojďme pěkně popořádku.

Do ligy se po vynucené zdravotní přestávce vrátila Laďka Harychová, která si v ženské části sebrala nejen nejvyšší nához, ale stala se i nejlepší ženou večera. Gratulujeme Ladi, vítej zpátky a snad už natrvalo.

Dnes ale budeme hovořit hlavně o mužích a zejména o těch z BC Devils(BC) a Figur(F). Hlavně ti totiž svými výkony doslova zlehčili snahu a umění hodit strike, protože u nich nebylo otázkou, zda jej hodí, ale kolik těch křížků po sobě nasypou. A vše to navíc předváděli s úžasnou lehkostí a samozřejmostí, tak jak si třeba vaříte kafe nebo koukáte na televizi. Věřte mi, že to, o čem bych rád napsal, by zabralo možná na dva články, proto vyberu skutečně jen špičku ledovce, protkaného nesčetnými krystaly báječných rekordů.

Nejlepší hráči a na prvních šesti pozicích komplet sestava obou družstev v pořadí 1.Roman Látal (F) 191,17 – 9.nejlepší výkon historie a 2.nejlepší osobní výkon, 2.Martin Haxa (F) 187,83 – 2.nejlepší osobní výkon, 3.Zbyňa Fiala (BC) 185,50 – nový osobní rekord. Hranici 180 ještě atakovali Kamil Škorvánek (BC), Miloš Kreps (F) a Ruda Kolčava (BC). Pánové, poklona a klobouk dolů až na zem!

Co se nejvyšších náhozů týká, zaznamenali jsme jich rovných 10 a opět se o ně podělili bowleři z Figur a BC Devils, kdy hráči z Figur překonali metu 200 bodů celkem 6x, Ďáblové slavili tento úspěch ve 4 případech. TOP nához večera se podařil Kamilu Škorvánkovi, který v nejhezčím souboji na ostří nože porazil Martina Haxu 226:210!! Roman Látal se hned se třemi shozenými dvoukily stal šestým hráčem Rubínové historie, kterému se tento kousek za jeden hrací den podařil. Paráda, umění hodné mistra!

Kdo má pod čepicí a umí si spočítat, že jedna a jedna jsou dvě, jistě pochopí, že tyto fantastické individuální výkony se musely přenést i do rekordů týmových. A opět je toho k pochvale víc. Náhozem 594 stanovily Figury vlastní rekord, podobně na tom skončila parta BC Devils, která sundala 587 kuželek, i zde se jedná o týmový rekord. A protože se podobné náhozy obou týmů opakovaly, musíme do Rubínové kroniky zapsat zcela nové historické hranice. Figury ve složení Látal, Kreps a Haxa stanovily absolutně nejvyšší týmový průměr za večer, jaký se týmu pod Rubínovou střechou podařil a to 557,50!! Zasloužený respekt, týmová lahůdka, neskutečné!! Pochvala také pro BC Devils, kteří se ve složení Fiala, Kolčava, Škorvánek za výkon 543,17 dělí o historický bronz s týmem Vokurek, jež tento výkon uhráli před měsícem v Divizi. Vyrovnanost a absolutní převaha obou družstev nám už dvě kola před koncem dává na vědomí, že do Superligy má namířeno právě jeden z těchto velikánů. Nesmíme zapomenout na vítěze motivační soutěže, kterým se za nejužitečnějšího hráče večera stal Roman Látal a letos si odnesl už třetí lahvinku. Gratulujeme!!