Kometa s názvem „Figury“ vítězně prolétla večerem

Čtvrtým hracím dnem se nám Extraliga přehoupla do své druhé poloviny. Tento den patřil zcela týmu Figur, který od prvního zápasu nasadil na vítěznou notu a zastavil se až po odehrání posledního hodu. Tohoto kola se nemohl zúčastnit Martin Haxa, do akce tedy jako pomocník vstoupil Vraťa Mánek, který se tak stal hráčem s pořadovým číslem 89 na letošním Rubínovém pódiu. Šesti výhrami a ziskem 24 bodů se borci z Figur vyšvihli do čela ligové tabulky a nutno dodat, tomuto výkonu by slušel Joker. O tom uvažovali BC Devils, ale na poslední chvíli si jeho nasazení rozmysleli a tady na oplátku nutno dodat, že naštěstí pro ně to bylo rozhodnutí správné. Do večera vstoupili parádně dvěma výhrami, pak ale přišel debakl právě od Figur, následně porážka s Haluzáři a nakonec „Ďáblové“ končili se ziskem 15 bodů, což by na Jokera vzhledem k výbornému výkonu Figur bylo málo. Zatím bodově nejlepší výkon podali Haluzáři, kteří za sebou zuby nehty drží tým Manga a to se jim s vypětím všech sil daří. Včera byli nuceni si vypomoct dvěma divizními hosty Lenkou Kadlčíkovou a Andy Francisem, kteří s Matějem obohatili týmovou kasu o 12,5 bodu. Mangu se tolik nedařilo, s 8,5 body na Haluzáře ztratilo a je zatím stále na posledním místě, i když.. má v kapse mocnou zbraň a tou je právě nenasazený Joker. Tabulka  se nám už definitivně rozdělila na dvě poloviny, o výhru v lize a postup hrají Figury s BC Devils, o udržení si to rozdají Haluzáři s Mangem. A jak se zdá, rozhodující budou právě výkony týmů při nasazení Jokerů.

V jednotlivcích opět úřadoval Roman Látal, který skončil jako nejlepší (187,50) i nejužitečnější (5b.) hráč, když si jeho skalp odnesl za celý večer pouze hostující Andy Francis. Romanovi se dokázal přiblížit Kamil Škorvánek s průměrem 181,17, ostatním se už borci hodně vzdálili, smečce pronásledovatelů velel Zbyňa Fiala (169,50). Krásné výkony, pánové, gratulujeme!!

Mohutně ovšem zahřmělo u nejvyšších náhozů. Možná to bylo i vyhlášením motivační soutěže o tekutou odměnu, kterou si měl odnést hráč, jež jako první zaznamená čistou hru, navíc  proložnou minimálně 5 strike. To se hned ve druhém zápasu povedlo Kamilovi, když oněch 5 striků nasypal pěkně za sebou na úvod, aby poté 4 kola čistil a v závěrečném framu si jako třešinku na dortu střihnul ještě triple XXX. Nakonec se jeho výkon zastavil na krásných 242, což je nejen nejlepší nához letošní Extraligy, ale současně také nejlepší letošní výkon na dráze č.2. Kamile, respekt, tohle jsi zahrál jako velký Pan Hráč. Další dvoukilo pak přidali ještě Roman Látal 222 a Matěj Bednařík 205. Také před jejich výkony smekáme a přejeme další podobné úspěchy. Už teď se můžeme těšit na další kolo, zejména na to, jak se vyvine boj o titul, případně jak Haluzáři odolají náporu Manga. V obou případech slibují velkou zápletku nenasazené Jokery, dočkáme se už příště?